Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Fanúšikovia legendárneho Titanicu sa majú na čo tešiť. Budúci rok sa im totiž naskytne jedinečná možnosť prehliadnuť si vrak potopenej lode na vlastné oči. Teda, samozrejme, za predpokladu, že sa im doma len tak bezprízorne povaľuje 93-tisíc eur alebo sú ochotní tejto skúsenosti obetovať obličku…

Kto nepozná Titanic, akoby hádam ani nežil na tejto planéte. Aj tí, ktorých skutočný historický príbeh obrovskej lode absolútne nezaujíma, poznajú minimálne film. Predsa len, mladý DiCaprio, príbeh obrovskej lásky, ktorá skončila rýchlejšie ako stihla vôbec začať… to sa nedá nepozerať. Najmä, ak je internet obsypaný príspevkami o tom, ako na tých poondiatych dverách bolo dostatok miesta pre oboch.

Výlet je vhodný ako pre vedcov, tak aj pre bežných smrteľníkov, ktorí si chcú loď prezrieť na vlastné oči. Lístky na expedíciu sa aj napriek svojej vysokej cene prekvapivo rýchlo míňajú a prvé štyri výjazdy zo šiestich sú už celkom plné.

Ako sme už vyššie spomínali, cena takéhoto unikátneho zážitku sa šplhá na sto tisíc eur, no podľa organizátorov je táto cena viac než primeraná. Suma je totiž presným ekvivalentom sumy za lístok prvej triedy na skutočnom Titanicu. Ten stál zhruba 3,900 eur, no v tej dobe to bol približne taký peniaz, ako dnes sto tisíc.

https://titanichistoricalsociety.org/

Expedícia zahŕňa sedemhodinovú plavbu v ponorke s príznačným názvom Titan. Každý pasažier však musí prejsť výcvikom a vo výsledku spĺňať určité podmienky. V čase plavby musí mať minimálne 18 rokov a musí byť majiteľom platného cestovného pasu.

Ďalej je potrebné ovládať riadenie malých lodí, ponoriek, vedieť zvládať stresové situácie, v ktorých nič nejde podľa plánu, mať dobré motorické schopnosti a byť fyzicky zdatný. Niekoľko metrový rebrík nemôže byť pre člena posádky žiadny problém, rovnako ako nadvihnúť predmet s hmotnosťou 15 kilogramov.

https://sk.pinterest.com/pin/492649934692911/?lp=true

Ak máš pocit, že toto je šanca, ktorá sa naskytne raz za život a bolo by trestné ju premárniť, tak neváhaj! Podaj si prihlášku na oficiálnej stránke Titanic Survey Expedition a snaž sa predtým nevykradnúť banku. Potom už len prekríž prsty a silno dúfaj, že vyberú práve teba.

http://fortune.com/2017/03/15/titanic-underwater-trips-expensive/

Zdroj: metro.co.uk
Titulná fotka: fortune.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť