Fanúšikovia Titanicu, pozor: Budúci rok si budete môcť pozrieť potopenú loď naživo!

Teda, samozrejme, ak ste ochotní predať obličku…

Fanúšikovia legendárneho Titanicu sa majú na čo tešiť. Budúci rok sa im totiž naskytne jedinečná možnosť prehliadnuť si vrak potopenej lode na vlastné oči. Teda, samozrejme, za predpokladu, že sa im doma len tak bezprízorne povaľuje 93-tisíc eur alebo sú ochotní tejto skúsenosti obetovať obličku…

Kto nepozná Titanic, akoby hádam ani nežil na tejto planéte. Aj tí, ktorých skutočný historický príbeh obrovskej lode absolútne nezaujíma, poznajú minimálne film. Predsa len, mladý DiCaprio, príbeh obrovskej lásky, ktorá skončila rýchlejšie ako stihla vôbec začať… to sa nedá nepozerať. Najmä, ak je internet obsypaný príspevkami o tom, ako na tých poondiatych dverách bolo dostatok miesta pre oboch.

Výlet je vhodný ako pre vedcov, tak aj pre bežných smrteľníkov, ktorí si chcú loď prezrieť na vlastné oči. Lístky na expedíciu sa aj napriek svojej vysokej cene prekvapivo rýchlo míňajú a prvé štyri výjazdy zo šiestich sú už celkom plné.

Ako sme už vyššie spomínali, cena takéhoto unikátneho zážitku sa šplhá na sto tisíc eur, no podľa organizátorov je táto cena viac než primeraná. Suma je totiž presným ekvivalentom sumy za lístok prvej triedy na skutočnom Titanicu. Ten stál zhruba 3,900 eur, no v tej dobe to bol približne taký peniaz, ako dnes sto tisíc.

https://titanichistoricalsociety.org/

Expedícia zahŕňa sedemhodinovú plavbu v ponorke s príznačným názvom Titan. Každý pasažier však musí prejsť výcvikom a vo výsledku spĺňať určité podmienky. V čase plavby musí mať minimálne 18 rokov a musí byť majiteľom platného cestovného pasu.

Ďalej je potrebné ovládať riadenie malých lodí, ponoriek, vedieť zvládať stresové situácie, v ktorých nič nejde podľa plánu, mať dobré motorické schopnosti a byť fyzicky zdatný. Niekoľko metrový rebrík nemôže byť pre člena posádky žiadny problém, rovnako ako nadvihnúť predmet s hmotnosťou 15 kilogramov.

https://sk.pinterest.com/pin/492649934692911/?lp=true

Ak máš pocit, že toto je šanca, ktorá sa naskytne raz za život a bolo by trestné ju premárniť, tak neváhaj! Podaj si prihlášku na oficiálnej stránke Titanic Survey Expedition a snaž sa predtým nevykradnúť banku. Potom už len prekríž prsty a silno dúfaj, že vyberú práve teba.

http://fortune.com/2017/03/15/titanic-underwater-trips-expensive/

Zdroj: metro.co.uk
Titulná fotka: fortune.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
7 vecí, ktoré by malo byť zakázané robiť po rozchode

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME