Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Každým rokom predstavuje spoločnosť Pantone farbu, ktorá bude pre nasledujúci rok reprezentujúca. Pre rok 2019 bol vybratý odtieň Living Coral, na čo zareagovala agentúra s veľmi silným odkazom.

Farba roka 2019

Uvedením odtieňa Living Coral, chcela spoločnosť Pantone upozorniť na dôležitosť koralových útesov, ktoré môžu čoskoro vymiznúť. Avšak, okrem toho, Pantone vysvetľuje výber farby argumentom, že táto farba nám dodáva optimizmus a stelesňuje našu túžbu po hravom prejave.

Vzhľadom na použité metafory, ktoré Pantone vo svojom vyjadrení využilo, sa nezdá ich cieľ upozorniť na miznúce koraly úplne jasný.

pantone.com

Farba roka 2043

Agentúra The Raccoons z Chicaga zareagovala na trend určovania farby roka kampaňou, ktorá má však oveľa väčší zmysel. S úplne jednoduchými obrázkami ľudí šokovali. Upozornili totiž na dopad nášho správania sa k Zemi, čím vytvorili menšiu predpoveď budúcnosti. Agentúra predpovedá farbu pre rok 2043.

Názov farby je Dead Coral, teda Mŕtvy koral. Rok 2043 má byť totiž prelomový, čo sa týka poškodenia koralových útesov. Nedávne štúdie ukázali, že práve do roku 2043 bude poškodenie koralových útesov nezvratné. Agentúra tak nechcela vytvoriť len rozruch okolo tejto témy. Ich cieľom bolo upozornenie aj na organizácie, ktoré pracujú deň-noc na čistení našich morí a oceánov.

Páni, ktorí stoja za iniciatívou, sú pôvodne z Mexika a Brazílie, kde vidia problém s koralovými útesmi na vlastných očiach. Ocenili iniciatívu spoločnosti Pantone, no myslia si, že takýto krok je nedostatočný. Sú veľmi radi za všetky zdieľania a lajky, ktorá ich kampaň získala, no oni majú v pláne skutočne pomôcť riešiť tento problém.

Chcú vytvoriť merch s touto tematikou a peniaze získané z predaja venujú rôznym organizáciám, ktoré sa zaoberajú oceánmi a živočíchmi v nich žijúcimi. Okrem toho chcú osloviť lokálnych umelcov, aby vytvorili diela s použitým farby “Dead Coral“, ktoré budú následne vydražené.

The Raccoons (https://www.adsoftheworld.com/media/digital/dead_coral_color_of_the_year_2043)

Zdroj: muse, adsoftheworld
Titulná fotka: unsplash, The Raccoons


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.