Farba roka 2019 vs. 2043. Agentúra prekvapila svojou výstižnou predpoveďou

Obrázok, ktorý nesie naozaj silný odkaz.

Každým rokom predstavuje spoločnosť Pantone farbu, ktorá bude pre nasledujúci rok reprezentujúca. Pre rok 2019 bol vybratý odtieň Living Coral, na čo zareagovala agentúra s veľmi silným odkazom.

Farba roka 2019

Uvedením odtieňa Living Coral, chcela spoločnosť Pantone upozorniť na dôležitosť koralových útesov, ktoré môžu čoskoro vymiznúť. Avšak, okrem toho, Pantone vysvetľuje výber farby argumentom, že táto farba nám dodáva optimizmus a stelesňuje našu túžbu po hravom prejave.

Vzhľadom na použité metafory, ktoré Pantone vo svojom vyjadrení využilo, sa nezdá ich cieľ upozorniť na miznúce koraly úplne jasný.

pantone.com

Farba roka 2043

Agentúra The Raccoons z Chicaga zareagovala na trend určovania farby roka kampaňou, ktorá má však oveľa väčší zmysel. S úplne jednoduchými obrázkami ľudí šokovali. Upozornili totiž na dopad nášho správania sa k Zemi, čím vytvorili menšiu predpoveď budúcnosti. Agentúra predpovedá farbu pre rok 2043.

Názov farby je Dead Coral, teda Mŕtvy koral. Rok 2043 má byť totiž prelomový, čo sa týka poškodenia koralových útesov. Nedávne štúdie ukázali, že práve do roku 2043 bude poškodenie koralových útesov nezvratné. Agentúra tak nechcela vytvoriť len rozruch okolo tejto témy. Ich cieľom bolo upozornenie aj na organizácie, ktoré pracujú deň-noc na čistení našich morí a oceánov.

Páni, ktorí stoja za iniciatívou, sú pôvodne z Mexika a Brazílie, kde vidia problém s koralovými útesmi na vlastných očiach. Ocenili iniciatívu spoločnosti Pantone, no myslia si, že takýto krok je nedostatočný. Sú veľmi radi za všetky zdieľania a lajky, ktorá ich kampaň získala, no oni majú v pláne skutočne pomôcť riešiť tento problém.

Chcú vytvoriť merch s touto tematikou a peniaze získané z predaja venujú rôznym organizáciám, ktoré sa zaoberajú oceánmi a živočíchmi v nich žijúcimi. Okrem toho chcú osloviť lokálnych umelcov, aby vytvorili diela s použitým farby “Dead Coral“, ktoré budú následne vydražené.

The Raccoons (https://www.adsoftheworld.com/media/digital/dead_coral_color_of_the_year_2043)

Zdroj: muse, adsoftheworld
Titulná fotka: unsplash, The Raccoons

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
8
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pocity, ktoré máš po tom, ako si spravil vysokú školu a denne chodíš do práce

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME