Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Farkašovský sa odmieta ospravedlniť. Satirické meme nazval „zahrávaním sa s ľudskou dôverou“

Žiada ospravedlnenie za výrobu meme, ktoré on považoval za skutočnú vec. Toto nevymyslíš!


Poslanec NR SR Karol Farkašovský (SNS), ktorý naše meme o mastnom chlebe na vianočných trhoch zdieľal ako skutočnú vec (a dobre sa pri tom rozohnil), nevyužil šancu ospravedlniť sa za šírenie hoaxu. Naopak, v treťom dejstve kauzy mastný chlieb je on ten, kto žiada ospravedlnenie.

Neprizná si chybu

Z boja, v ktorom rozhodne ťahá za ten kratší koniec, sa nemieni stiahnuť. Vo štvrtok zverejnil status, v ktorom opäť deklaroval svoju neochotu ospravedlniť sa za svoje očividné pochybenie. Urobí tak jedine v prípade, že sa najprv ospravedlní tvorca satirického obrázka.

facebook.com/karol.farkasovsky.3/

Áno, čítate správne. Niekto uvidí na internete meme, buď sa pomýli, alebo ho cielene dezinterpretuje a následne obviní autora meme z toho, že ohrozuje medziľudskú dôveru. Je to prejav hlúposti, arogancie, neschopnosti orientovať sa na internete, alebo je tu aj iná možnosť?

Karol Farkašovský nevyužil príležitosť ospravedlniť sa za hoax. V treťom dejstve kauzy mastný chlieb je on ten, kto žiada ospravedlnenie.
EMEFKA

Zaočkovaný proti humoru

Slovákov v Národnej rade zastupuje niekto, podľa koho je humor, pracujúci so zveličovaním, „zahrávanie sa s ľudskou dôverou.“ Takže pozor! Odteraz žiadne vtipy, žiadne hyperboly, metafory či dvojzmysly! Preventívne zakážme memes, divadlo, poéziu aj výtvarné umenie!

Odteraz budeme komunikovať výhradne v nulách a jednotkách, aby sa nestalo, že niekto z SNS niečo zle pochopí!

Reakcia EMEFKA

KEĎ SA ČLOVEK POTKNE NA VLASTNOM CHLEBE NATRETOM NAIVITOU A LŽOU

Pán Farkašovský, zasa ste sa egoisticky opustili vo vašom statusíku, ale skúsime vám to ešte raz vysvetliť. Nie je to o tom, že by nás trápil chlebík s masťou. Nás trápi to, že o osude našej krajiny rozhoduje človek, ktorý vedome vytvára hoaxy a nemá ani základy kritického myslenia (vegan masť je niečo ako oxymoron… a že žurnalista a dve vysoké školy).

Treba poriadnu dávku mentálnej atletiky, aby tomu človek uveril. A ešte nemáte ani štipku sebareflexie, vypínate komentáre a mažete každý jeden, ktorý vám nastavuje zrkadlo. A aby toho nebolo málo, voláte po kontrole internetovej satiry…

Nie, neospravedlníme sa, nemáme pre čo… Skôr je nám vás ľúto ako človeka. Ste na smiech a sám ste sa stali memečkom.

Pofúkajte si kolienka a skúste na ne aplikovať vegánsku masť. To prejde.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.