Farmár nechtiac posunul hranicu Belgicka s Francúzskom. Hraničný kameň stál v ceste jeho traktoru

Stačil malý pohyb a Belgicko sa zväčšilo a Francúzsko zmenšilo.

Zdroj: Shutterstock

Hranica Belgicka s Francúzskom sa posunula. Ako píše portál BBC, postaral sa o to belgický farmár, ktorý neďaleko obce Erquelinnes posunul hraničný kameň o 2,29 metra na francúzske územie.

Prečo? Kameň skrátka stál v ceste jeho traktoru. Poľnohospodár si ale zrejme ani neuvedomil, že práve posunul hranicu Belgicka. Celú záležitosť si všimol až miestny amatérsky historik, ktorý sa do danej oblasti vydal na prechádzku.

Shutterstock

Farmár bude musieť kameň vrátiť na miesto

Starosta Erquelinnes uviedol, že má z celej veci zmiešané pocity. Ako povedal, jeho mesto sa týmto zväčšilo, čo mu urobilo radosť. „Ale starostka Bousignies-sur-Roc nesúhlasila,“ dodal. Bousignies-sur-Roc je obec ležiaca tesne za hranicou Belgicka. Jej starostka Aurélie Welonek sa na margo celého nedorozumenia vyjadrila s patričným sarkazmom: „Myslím, že budeme schopní vyhnúť sa novej vojne.“

Belgická polícia sa snaží vypátrať dotyčného farmára s tým, aby kameň vrátil na správne miesto. Ak tak neurobí, vystaví sa riziku trestného stíhania. Dôkazom toho, ako na prvý pohľad banálne a jednoduché činy môžu vyvolať celý rad následkov, je aj to, že by sa prípad mohol riešiť na belgickom ministerstve zahraničia.

Shutterstock

A to rovno s celou komisiou, ktorá sa zaoberá otázkami hraníc Francúzska a Belgicka. Pre tvoju predstavu, naposledy k niečomu takému došlo v roku 1930! Starostovia si ale nemyslia, že bude nutné celú záležitosť hnať takto ďaleko. Podľa nich farmár iste pochopí svoj omyl, kameň vráti na miesto a všetci budú spokojní. Tak dúfajme, že sa to naozaj podarí!

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dorazili prvé zábery zo 4. série Stranger Things! Lákajú na návrat starého záporáka


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME