Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Hranica Belgicka s Francúzskom sa posunula. Ako píše portál BBC, postaral sa o to belgický farmár, ktorý neďaleko obce Erquelinnes posunul hraničný kameň o 2,29 metra na francúzske územie.

Prečo? Kameň skrátka stál v ceste jeho traktoru. Poľnohospodár si ale zrejme ani neuvedomil, že práve posunul hranicu Belgicka. Celú záležitosť si všimol až miestny amatérsky historik, ktorý sa do danej oblasti vydal na prechádzku.

Shutterstock

Farmár bude musieť kameň vrátiť na miesto

Starosta Erquelinnes uviedol, že má z celej veci zmiešané pocity. Ako povedal, jeho mesto sa týmto zväčšilo, čo mu urobilo radosť. „Ale starostka Bousignies-sur-Roc nesúhlasila,“ dodal. Bousignies-sur-Roc je obec ležiaca tesne za hranicou Belgicka. Jej starostka Aurélie Welonek sa na margo celého nedorozumenia vyjadrila s patričným sarkazmom: „Myslím, že budeme schopní vyhnúť sa novej vojne.“

Belgická polícia sa snaží vypátrať dotyčného farmára s tým, aby kameň vrátil na správne miesto. Ak tak neurobí, vystaví sa riziku trestného stíhania. Dôkazom toho, ako na prvý pohľad banálne a jednoduché činy môžu vyvolať celý rad následkov, je aj to, že by sa prípad mohol riešiť na belgickom ministerstve zahraničia.

Shutterstock

A to rovno s celou komisiou, ktorá sa zaoberá otázkami hraníc Francúzska a Belgicka. Pre tvoju predstavu, naposledy k niečomu takému došlo v roku 1930! Starostovia si ale nemyslia, že bude nutné celú záležitosť hnať takto ďaleko. Podľa nich farmár iste pochopí svoj omyl, kameň vráti na miesto a všetci budú spokojní. Tak dúfajme, že sa to naozaj podarí!


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť