Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 26.9.2023
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Kozy vedia byť poriadne roztopašné a častokrát sú so svojimi ostrými rohami nebezpečné. Kozy možno ani nemajú za cieľ niekomu ublížiť, no aj tak sa stane. Narážajú nimi nielen do seba, ale aj do rôznych predmetov a niekedy aj do svojich majiteľov.

Aby si kozy vzájomne neubližovali a ani svojmu okoliu, ich majitelia prišli na zaujímavý spôsob, ako ich ochrániť. Kozy však nemusia vôbec prísť o svoje rohy, stačí im na ne dať penovú plávaciu pomôcku, ktorá je v tvare slíža. Jednoducho majitelia kôz kúsok z nich odstrihnú a nasadia ich kozám na rohy. Kozy tak už viac nie sú nebezpečné pre svoje okolie.

Takto nejak to vyzerá, keď sa kozy začnú biť svojimi hlavami

Okrem takýchto penových slížov im zvyknú na rohy dávať aj tenisové loptičky, originálne plstené násadky a iné pomôcky, ktoré im pomáhajú zamedziť nejakým zraneniam. Nemusíš mať ani nejak veľmi rád kozy, aby si týmto rozkošným stvoreniam podľahol. Akonáhle uvidíš kozu, ktorá má na rohoch nejakú tú „pomôcku“, tak im jednoducho neodoláš. Vďaka penovým slížom sa zo zlých kôz stávajú veľmi podarené stvorenia. 

Kozy sa dajú cvičiť

Podľa Dummies sa dajú kozy vycvičiť podobne ako psy. Kozy sú veľmi inteligentné a dokážeš ich naučiť mnoho trikov, ak sa im odmalička venuješ. Samozrejme, že ich musíš za triky odmeňovať nejakou maškrtou, ale dá sa ich pravdepodobne naučiť aj poslúchať na povely. Avšak, takéto riešenie s penovými slížmi je určite pre majiteľov kôz jednoduchšie.

View this post on Instagram

Shin protectors #Cletus #goatsofinstagram #goats #goat

A post shared by Lisa Gregory (@cletus_the_goat_adventures) on

My goat kept trying to play fight with me so I had to put tennis balls on his horns and he’s so cute from r/goats

YouTube video

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.