Fascinujúce svetové reštaurácie, ktoré by nemal minúť žiadny milovník gastra

Večera v jaskyni alebo vo vtáčom hniezde? Prečo nie?

Zdroj: Wesley & Brandon Rosenblum / Flickr, High Society Magazine / Flickr

Reštaurácia nemusí byť len gastronomickým zážitkom. Samozrejme, dobré jedlo by malo byť základ, no nejaká tá pridaná hodnota určite nezaškodí. Nasledujúce reštaurácie jej svojim hosťom ponúkajú neúrekom.

1. The Rock Restaurant, Unguja (Zanzibar)

Reštaurácia The Rock je z väčšinovej časti dielom samotnej matky prírody. Majitelia mu len podali pomocnú ruku, posunuli obyčajný veľký kus kameňa na nový level a vytvorili miesto, kde sa o rezerváciu bijú turisti z celého sveta. Podnik sa nachádza na veľkom kameni neďaleko piesočnej pláže.

The Rock Restaurant, Zanzibar (explore)

To, či je kompletne obklopený morom alebo nie, závisí od prílivu a odlivu. Nadšenci sa do reštaurácie môžu dostať niekoľkými spôsobmi. Počas obdobia odlivového sucha môžu pokojne kráčať, inokedy vzdialenosť preplávať alebo si zapožičať kanoe.

Tanzania, Zanzibar, Michanwi Pingwe, the rock restaurant on bwejuu beach

2. The Grotto, Thajsko

Thajsko je bohaté na nádherné scenérie a netradičné miesta. Jedným z nich je práve reštaurácia The Grotto, situovaná na pláži Phranang. Svojim hosťom ponúka okrem delikátnych pokrmov a miešaných drinkov aj možnosť vychutnať si toto všetko v náručí obrovského útesu. Previs je tvorený vápencom.

The Grotto Restaurant #luxury #travel #trip #restaurant #thegrotto

3. Ristorante Grotta Palazzese, Taliansko

Podobný koncept ako ponúkala predošlá reštaurácia sa uchytil aj v regióne na juhovýchode Talianska, Apúlia. Vo vápencovej jaskyni rybárskeho mestečka Polignano a Mare sa rozprestiera podnik Grotta Palazzese, ktorý láka zákazníkov z celého sveta ako svojou romantickou atmosférou, tak aj vynikajúcimi domácimi špecialitami.

Ristorante Grotta Palazzese

4. Ithaa, Maldivy

Ithaa je maličká reštaurácia s kapacitou len pre 14 ľudí, ktorá sa nachádza na jednom z maldivských ostrovov. Štandardu sa vymyká najmä tým, že sa nenachádza na zemskom povrchu, ale pod morskou hladinou. Svojim zákazníkom teda okrem 6-chodového menu vybraných európskych pokrmov ponúka aj panoramatický pohľad na okolitú podmorskú faunu a flóru.

Ithaa Undersea Restaurant at Conrad Maldives Rangali Island Resorts.

Reštaurácia Ithaa (v Dhivehi, jazyku Maldivčanov, znamená toto slovo perleť) bola prvým podmorským pohostinstvom, tvoreným kompletne zo skla. Denník New York Daily News ju dokonca v roku 2014 označil za najkrajšiu reštauráciu na svete.

Pozitívom je, že si ju možno na špeciálne príležitosti prenajať. Negatívom je však to, že budeš musieť najprv predať obličku. Len obedový stôl pre štyri osoby tam totiž stojí vyše 600 eur.

5. Bird’s Nest Restaurant (alebo reštaurácia Vtáčie hniezdo), Thajsko

V rezorte Soneva Kiri Eco vyrástla niekoľko rokov dozadu unikátna reštaurácia, ktorá sa odvtedy teší obrovskému záujmu turistov. Niet divu, nachádza sa päť metrov nad zemou, „roztrúsená“ v niekoľkých „vtáčích hniezdach“.

Z3LCIAH / imgur.com (https://imgur.com/gallery/K0g8W)

Mimo súkromia a dobrého občerstvenia teda svojim zákazníkom ponúka aj nezameniteľný výhľad na okolitú krajinu. Atrakciou nie je len pre hostí, ale aj pre samotných zamestnancov. Tí doručujú objednávky do jednotlivých hniezd prostredníctvom lanovej dráhy.

6. Kryjivka, Ukrajina

V tamojšom jazyku názov reštaurácie symbolizuje bunker a zodpovedá tomu aj všetko ostatné, čo okrem gastronómie na tomto mieste nájdete. Po vstupe, ktorý nie je taký jednoduchý, ako by ste si mysleli (na vstup potrebujete heslo), sa ocitnete v skrýši ukrajinskej povstaleckej armády, ktorá svojho času bojovala proti Sovietom, Poliakom a dokonca aj nacistom.

Interior of Kryjivka Restaurant with Nationalist-Wartime Decor - Lviv - Ukraine - 02

Celý priestor vyzerá ako vystrihnutý z vojnových čias. Na stenách visia obrázky s vojnovou tematikou, v pozadí hrá „hymnoidná“ hudba a čašníci v rukách zvierajú zbrane. Tými poháňajú nových hostí k stolom, ktoré sú im pridelené. Pri odchode si môžete vystreliť z guličkovky na fotografiu Putina, ktorú si za pár centov možno kúpiť a odniesť domov.

7. El Diablo, Španielsko

Nič lepšie neugriluje kusisko mäsa ako teplé výpary z bublajúcej lávy. To si povedali zakladatelia španielskej reštaurácie El Diablo, ktorá vyrástla na vrchole aktívneho vulkánu, ktorý zakomponovala aj do svojej kuchyne. Dva metre nad otvorom sopky sa nachádza obrovský gril, vďaka ktorému miestni kuchári pripravujú mäsové delikatesy nad „kotlom“ 400-stupňovej lávy.

Lanzarote - El Diablo restaurant

Postaviť niečo na vrchole sopky nie je vôbec jednoduché. Stavba si vyžadovala deväť vrstiev čadičovej horniny, ktoré figurovali ako základ. Bola by škoda, keby to všetko teraz zničila jedna gigantická explózia… prognózy však hovoria, že niečo podobné nehrozí. Sopka naposledy vybuchla v roku 1824 a v dohľadnej dobe sa svoj výstup opakovať nechystá.

El Diablo Restaurant

Zdroje: foodieflashpacker.com, atlasobscura.com, rayavadee.com, conradhotels3.hilton.com, pandotrip.com, therockrestaurantzanzibar.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o momenty, keď zistili, že niečo robili celý svoj život zle

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME