Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Fašisti, krv a poprava roztaveným syrom. Švajčiari natočili bizarnú hororovú komédiu, ktorú musíš vidieť

Krvák Mad Heidi si iste nájde fanúšikov aj v našich končinách.


Občas sa v kinematografickom rybníku objaví skutočne poriadne bizarný a uletený kúsok. Nedávno ním bol napríklad horor Macko Puf: Krv a med, teraz prichádza ďalší šialene vyzerajúci film. Švajčiarsku hororovú komédiu Mad Heidi natočila dvojica Johannes Hartmann a Sandro Klopfstein.

Ako môžeš vidieť aj z traileru nižšie, ide o plnokrvný béčkový úlet. Príbeh sa odohráva v dystopickom Švajčiarsku, v ktorom vládne fašistický režim syrového magnáta Meiliho. Hlavná hrdinka Heidi utečie z prevýchovného tábora, je rozhodnutá bojovať za slobodu a diktatúru zvrhnúť.

Potečie pri tom veľa krvi a svoju úlohu v príbehu zohrá aj roztavený syr. Práve ním totiž zvrhlí fašisti popravujú svoje obete!

YouTube video

Poriadny úlet

Film láka na výdatnú dávku bizarného humoru, béčkovej estetiky, šialenej akcie a totálne nezmyselného príbehu. Fanúšikovia filmových kuriozít tak dostanú všetko, čo od podobného projektu očakávajú (a možno ešte viac). Za všetko hovorí už fakt, že film produkovali tvorcovia úspešného béčka Iron Sky (a inšpirovali sa zrejme aj známym kúskom Kung Fury).

V snímke si zahrali Alice Lucy, Casper Van Dien, Max Rüdlinger, Werner Biermeier, Manfred Liechti, David Schofield či Pascal Ulli. Film Mad Heidi si odbil premiéru na viacerých svetových festivaloch a odniesol si prevažne pozitívne kritiky. K dispozícii je už aj na rôznych video-on-demand službách. Pokiaľ ťa teda trailer zaujal, rozhodne neváhaj!

Mad Heidi, hororová komédia, film, novinka, Švajčiarsko
Swissploitation Films

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje