Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Máš pocit, že už si za vodou, lebo si všetky zápočty spravil na prvýkrát. Si plný optimizmu, v hlave čistý zen a máš pocit, že môžno predsa len nie si zlý študent! A začneš si plánovať, že keď začne oficiálne skúškové, každé ráno budeš vstávať o siedmej a ešte pred vybalansovanými raňajkami s dostatočným obsahom vlákniny pre správny pohyb čriev si pri šálke čistého zeleného čaju idylicky prečítaš pár strán zo skrípt. Skúšku máš za necelý týždeň, ak sa začneš učiť hneď zajtra ráno, zvládneš to ako pán a bez stresu. Lebo odteraz je z teba intelektuál a život máš pohromade. Tak takýto je to pocit, byť dospelý!

Čajová fáza

Celý prvý deň stráviš pozeraním seriálov v posteli, pretože máš čas, a teda žiadnu motiváciu. Skriptá používaš ako podložku pod pohár, nech sa ti nerozleje na obliečky. A aj by si sa cítil previnilo, ale fakt si už dlho zaslúžiš oddych, v škole si vždy tak ťažko pracoval. A nič sa nestane, ak začneš s učením až zajtra. Veď si spravil už aj horšie skúšky.

O jedenástej večer si nastavíš budík, nech ráno skoro vstaneš, ale akonáhle si ľahneš do postele, cinkne ti telefón. Že či nepôjdeš na pivo. A však keď si dáš iba jedno, bude to fajn, bude sa ti lepšie spať. A ešte je to aj skvelá príležitosť vyskúšať si novonadobudnutú zodpovednosť v praxi! Za chvíľu si späť a všetkým ukážeš, ako si jeden z tých výnimočných, čo vedia balansovať školu a sociálny život.

https://www.shutterstock.com/cs/video/clip-4463999-stock-footage-pretty-student-girl-studying-at-table-with-books-and-smiling-at-camera.html

Kávová fáza

Na druhý deň sa zobudíš až o pol dvanástej pod záchodovou misou s kachličkami otlačenými na tvári. Pivo síce bolo len jedno, ale trochu si to prehnal s inými tekutinami. Ledva vstaneš, naleješ si takú silnú instantnú, že ti v nej stojí lyžička a celý deň žereš iba maces. Otvoríš skriptá a v hlave máš taký bordel, že keby si študoval ruštinu, tak aj z azbuky by si dostal kultúrny šok. Čítaš, ale nepamätáš si ani slovo a keď vytiahneš zvýrazňovače, namiesto kľúčových slov máš neónové celé kapitoly. Keby ťa tak nebolela hlava, tak by si možno aj stresoval. Hodíš skriptá na druhú stranu izby a radšej ideš vyspať opicu, nech ideš zajtra na 100%.

http://hanedanrpg.com/photos/hanedanrpg/22/107540.jpg

Káva s Red Bullom

Na ďalší deň si prvýkrát naozaj pozrieš celé skriptá a zrazu ťa zaleje studený pot. Píšeš si so spolužiakmi, čo stresujú rovnako ako ty, ale s tým rozdielom, že oni sa učili aj tie dva dni, čo si ty preflákal. Upokojuješ sa tým, že ty nejdeš na Áčka, stačí ti prejsť. Tvoj idealistický plán ti teraz pripadá ako najväčšia k*kotina na svete, veď aj tak sa bifľujú iba nerdi a to ty nie si, tebe stačí tvoj sedliacky rozum. Štyri dni na učenie sú akurát. Na také Éčko. Ak budeš spať iba každý druhý deň. Raz piješ kávu, raz Red Bull, a keď už je veľmi zle, zmiešaš ich dokopy a hovoríš si že každou triaškou si bližšie k úspechu.

http://cdn1.alloy.com/wp-content/uploads/2013/08/Big-Bang-Theory-I-need-help.gif

Irish coffee

Začína ti trochu lepiť. Za tých pár dní si zabudol, ako vyzerá svet vonku a počasie poznáš iba podľa obrázkov na SHMÚ. Už ti ostáva iba deň a pol a stále si sa nedostal ani za polovicu učiva. Na fejsbuku vidíš fotky spolužiakov, čo si tú istú skúšku dali na skorší termín, a máš chuť im z tváre vymlátiť ich šťastné úškrny. Potrebuješ trochu uvoľniť nervy a tak si trošku dopraješ, veď Íri vedeli, prečo to robia. A keďže si lacný študent, tvoja irish coffee pozostáva z nesky a tuzemáku, čo ti ešte zostal po poslednej prepitej noci. Pomer alkoholu a kávy sa ti časom začína skresľovať. A spolu s ním aj realita. Týždeň si poriadne nespal, vidíš zvuky, počuješ farby, a rozmýšľaš, že by si mal možno konečne nájsť nejakú vyššiu entitu, čo by dala tvojmu životu zmysel a stať sa mníchom niekde v horách.

Gumidžús

V deň skúšky si ochotný zobrať všetko, čo by ti bolo schopné pomôcť. Kávu, borovičku, ginkové tabletky na sústredenie či pochybné substancie od tvojich bývalých spolužiakov zo strednej, čo nezmaturovali. Vodka je iba zdrobnenina pre vodu. A veď všetko tekuté má v sebe určité percento vody, to sa ráta do pitného režimu. Ani nevieš či si triezvy, ale keď vieš, že niečo nevieš, je to vraj pozitívna vec. V autobuse hľadáš skriptá, ale zistíš, že si ich zabudol na izbe. Konečne dôjdeš do školy, sadneš si pred triedu a máš pocit, že tvoj žalúdok zjedol sám seba a teraz máš namiesto neho čiernu dieru. Spolužiačka vedľa teba hysterčí, že určite vyletí lebo je úplne sprostá a keď s ňou súhlasíš, urazí sa na teba. Ale tebe už je aj tak všetko úplne jedno. Jediné, čo chceš, je vrátiť sa do postele a spať aspoň dva mesiace. Škoda, že je veľmi pravdepodobné, že toto celé budeš musieť absolvovať znova.

https://media.giphy.com/media/KeBOJaUXCjKN2/giphy-downsized-large.gif

Titulná fotka: wallpaperup.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Lucia

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť