Fejkové súťaže, ktorým naletelo mnoho Slovákov

Lajkni, zdieľaj a vyhraj tento skvelý skúter, iPhone, rýpadlo, privátneho černoška…

Takéto súťaže a príspevky nám otravujú život čoraz viac. Okrem toho, že nám títo, povedzme jednoduchí ľudia, plnia newsfeed hovadinami, ešte k tomu aj podporujú barbarov, ktorí ich vytvorili. Určite máš aj ty v priateľoch aspoň jedného človeka, profesionálneho súťažiaceho, ktorý nerobí nič iné. (Bože prosím, choď na jeho profil a stlač čarovné tlačidlo „Zrušiť priateľstvo“.)

Takisto ako v Lampárni a v televíznych novinách denno-denne upozorňujú dôchodcov, že tí dvaja milí páni s čiernymi šiltovkami na hlave naozaj nie sú odpisovači vody, aj my chceme mať účasť v boji o svetový mier. Preto my, všetci internetovo a facebookovo zdatnejší (alebo len duchaprítomne rozmýšľajúci), by sme mali šíriť posolstvo, že polovica FB súťaží sú absolútne fake. Nechceme tu siahodlho písať, ako sa tým porušuje etický kódex, morálka, FB pravidlá, a že kvôli tomu hynú teliatka v Oščadnici. O vás, našich čitateľoch si myslíme len to najlepšie, ale aj tak vám ponúkame simple rady ako spoznať, že súťaž je úplný bullshit.

Neprimerane vysoké výhry

Sieť multikín vám poskytne pár lístkov na predstavenia, Alza raz za uhorský rok tablet, no neznáma stránka hneď dovolenku za 5000€? Mierne podozrivé…

Žiadny kontakt

Neexistujúci web, žiadny kontaktný e-mail ani telefón. Jasná známka snahy agenta 007 ukryť sa, ak by ho nedajbože chcel výherca kontaktovať.

giphy

Obchodný nezmysel

Ako sa hovorí, dnes už ani kura zadarmo nehrabe. NIKTO ti nič nedá len tak zadarmo a už vôbec nie random stránka. Ak jej neprinesieš nejaký úžitok v podobe kliknutia na stránku, reklamu alebo nákup, na čo by im to bolo?

Ďalšie faily, ktoré hovoria samy za seba

Totálne infantilný názov stránky alebo stránka s mačkami ponúka Apple hodinky ako výhru. My sa pýtame… Prečo?

fcebook.com

Ešte väčšia hovadina je, keď stránka vlastne ani nevie, čo za výhru sľubuje. Zdieľaj, komentuj a máš šancu vyhrať jeden z iPad-ov 4, znie to chrumkavo, však? Pre bežných a obmedzených ľudí určite. Na fotografii iPadov nebol ani jeden iPad 4 ale podľa škatule iPad-y 1 s iOS vo verzii 3. Nuž, týpci z SMSkova asi nečakali, že ľudia budú vedieť čítať a rozoznať balenia od Applu.

facebook.com

Ak nemáš paušál, máš smolu. Ak ani 5 priateľov, ešte väčšiu. Ešte viac zarážajúcim faktom je, že sa zapojilo viac ako 4000 ľudí.

facebook.com

Podvodníci neo…babrávajú len nás, chudákov obyčajných ľudí. Tento rok nás už stihla zasiahnuť kauza s falošnou súťažou, na ktorej sa priživili na reťazci Tesco. Človek by povedal, že by len úplný imbecil naletel tomu, že ti dajú 100€ za vyplnenie dotazníku typu: Nakupovali ste za posledný rok v Tescu? Každý nakupoval za posledný rok v Tescu a keby sa dalo takto ľahko zarábať, už si sedím s kokosovým orechom na Bahamách. Ale pozor! Na dotazník máš už iba 29 minút!

facebook.com

No a odkedy sa platobná karta používa na overenie totožnosti, naozaj nevieme.

facebook.com

Čo na záver dodať? Kým bude komunita na FB stále takáto (buďme slušní) naivná, týmto oblbovacím stránkam sa bude dariť stále viac.

Titulná fotka: istock.com

Reagujte!
Grr Grr
14
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najkrajšie hostesky a EMEFKA na bratislavskom autosalóne

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME