Fekišovce – malá dedinka je na smiech celému slovenskému internetu kvôli ráznej starostke

Slovenská lokálna politika v kocke.

Fekišovce. Malinká obec v okrese Sobrance, o ktorej len málokto počul. Veci sa ale zmenili pred šiestimi dňami. Vtedy sa na Youtube objavila uniknutá nahrávka z ustanovujúceho obecného zastupiteľstva.

No a čo? Čo je také zvláštne na politikárčení v nejakom zapadákove? Stačí si pozrieť prvú minútu zostrihu a človek vie, že má pred sebou niečo výnimočné. Neochotné a nepodarené spievanie štátnej hymny v podaní piatich nových poslancov a autoritatívnej starostky je komediálny poklad.

Starostka Miloslava Fedorová rôznymi vyjadreniami hrdo prezentuje svoje manažérske, rečnícke aj matematické schopnosti: Týmto pádom ste sa ujali svojich funkcií ako poslanci obecného zastupiteľstva obce Fekišovce na budúce obdobie roku 2018 až do roku 2020, čiže na štyri roky.

Starostka poslancom vytýka napríklad to, že pri skladaní poslaneckého sľubu nestoja a prekáža jej aj nepotvrdenie ich prítomnosti elektronickou formou. Atmosféra je napätá!

https://www.facebook.com/emefka.sk/

Počas zasadania odznie obrovský počet geniálnych hlášok, ktoré už teraz môžeme vyhlásiť za legendy. Malá dedinka sa odrazu stala najhorúcejšou témou slovenského internetu a najaktraktívnejším terčom satiry aj seriózneho spravodajstva. Celá nahrávka má takmer dva a pol hodiny a húževnatí čitatelia si ju môžu pozrieť tu.

https://www.facebook.com/debylko/photos/p.532266590592408/532266590592408/?type=3&theater

Doteraz obec takmer nikto nepoznal a zrazu sa ocitla v žiari reflektorov. Obrovské zviditeľnenie sa Fekišoviec, samozrejme, využil aj telefónny operátor, či cestovné kancelárie, ktoré ponúkajú zájazdy do dedinky. Zatiaľ je to síce len v rovine vtipu, ale v najbližšej dobe budú Fekišovce určite na mape viditeľnejšie.

Potvrdzujeme účasť nášho internetu v tejto obci. Overte si dostupnosť aj u vás a získajte O2 Internet na doma, teraz v zľave za 10 € mesačne.Viac na >> www.o2.sk/ind.

Gepostet von O2 SK am Donnerstag, 10. Januar 2019

🚍🚍🚍 Trasa: Bratislava – Fekišovce🔔🔔🔔 Datum: 1. april alebo den zasadania zastupitelstva🏨🏨🏨 Tip na ubytovanie:…

Gepostet von Martin Hanzel am Donnerstag, 10. Januar 2019

https://www.facebook.com/zlavomat

Po medializácii správ o komédii v samospráve čelila oficiálna webstránka Fekišoviec náporu návštevníkov. Web drobnej obce pravdepodobne v priebehu jedného dňa otvorilo viac ľudí, ako za jeho celú históriu. Výsledok mohol byť len jeden – stránka padla.

Skutočne zaujímavé je to, čo prišlo potom – niekto na stránku zavesil formulár, ktorý si uťahuje z vystúpenia starostky. Jeden z bodov znie: Na rokovaní zastupiteľstva si želám Vykať/Tykať/Keď sa neviete rozhodnúť, ja vám s tým pomôžem.

https://fekisovce.sk/

Starostka na čele obce stojí už štvrté volebné obdobie za sebou a sama sa nazýva „starou korytnačkou“. Uniknuté video ale s istotou celou obcou poriadne zatrasie a je celkom možné, že sa Miloslava Fedorová stane nepohodlnou osobou.

Možno si jej odchod vyžiadajú občania a možno sa nominantky Smeru bude snažiť zbaviť jej strana, ktorá si takúto pozornosť nežiada. V otvorenom liste starostku kritizuje aj Transparency International. Nech to dopadne akokoľvek, nasledujúce dni budú vo Fekišovciach skutočne divoké.

https://www.facebook.com/emefka.sk

Zdroj: wikipedia.org
Titulná fotka: Zlavomat / facebook.comObec Fekišovce / youtube.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
65
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Televízna moderátorka pobavila divákov svojím sakom. V jej výstrihu si všimli dobre známy tvar

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME