Fenka porodila 21 šteniatok. Postarala sa tým o nový austrálsky rekord

Museli jej urobiť cisársky rez.

Zdroj: Shutterstock

Austrália zaznamenala nový rekord pochádzajúci zo zvieracej ríše. Portál LADbible informoval, že Fenke neapolského mastifa menom Shadow sa minulý týždeň podarilo priviesť na svet 21 šteniatok. Štvorročná sučka z Queenslandu má za sebou svoj najväčší vrh a postarala sa tým o nový austrálsky rekord. 

Komplikovaný pôrod s následkami

Po pôrode troch šteniatok ju jej majiteľ vzal na veterinárnu kliniku, pretože fenka niekoľko hodín nejavila žiadnu ďalšiu aktivitu. Majiteľ vtedy zrejme ešte netušil, koľko šteniatok v skutočnosti nosí pod srdcom.

Keď Shadow priviedol k veterinárovi, ihneď jej tam urobili röntgen. Vďaka nemu zistili, že by sa v bruchu malo nachádzať ešte desať šteniatok. Aby psíky zachránili, museli Shadow spraviť cisársky rez.

Desaťčlennému pohotovostnému tímu zdravotných sestier a lekárov sa nakoniec podarilo odrodiť ďalších 18 mláďat, čiže celkový počet šteniatok stúpol na 21. Tri psíky, žiaľ, neprežili. Problematický pôrod zapríčinil, že fenke počas neho museli vybrať ženské reprodukčné orgány. Zachránilo to však jej život a aj životy jej potomkov.

Medzinárodný rekord neprekonala

Shadow sa tak podarilo „predbehnúť“ dalmatínca Melody a amerického buldoga Minnie, ktoré boli doterajšie držiteľky spomínaného austrálskeho rekordu. Obidvom sa podarilo naraz priniesť na svet 19 šteniatok.

Fenke z Queenslandu sa však nepodarilo prekonať šampiónku z Anglicka. Neapolský mastif menom Tia vrhol v roku 2004 na svet 24 mláďat, a preto jej patrí medzinárodný titul v Guinnessovej knihe rekordov.

Zdroj: LADbible

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
14
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
17 vtipných tweetov, v ktorých sa zaručene nájde každý, kto neznáša cvičenie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME