Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Austrália zaznamenala nový rekord pochádzajúci zo zvieracej ríše. Portál LADbible informoval, že Fenke neapolského mastifa menom Shadow sa minulý týždeň podarilo priviesť na svet 21 šteniatok. Štvorročná sučka z Queenslandu má za sebou svoj najväčší vrh a postarala sa tým o nový austrálsky rekord. 

Komplikovaný pôrod s následkami

Po pôrode troch šteniatok ju jej majiteľ vzal na veterinárnu kliniku, pretože fenka niekoľko hodín nejavila žiadnu ďalšiu aktivitu. Majiteľ vtedy zrejme ešte netušil, koľko šteniatok v skutočnosti nosí pod srdcom.

Keď Shadow priviedol k veterinárovi, ihneď jej tam urobili röntgen. Vďaka nemu zistili, že by sa v bruchu malo nachádzať ešte desať šteniatok. Aby psíky zachránili, museli Shadow spraviť cisársky rez.

Desaťčlennému pohotovostnému tímu zdravotných sestier a lekárov sa nakoniec podarilo odrodiť ďalších 18 mláďat, čiže celkový počet šteniatok stúpol na 21. Tri psíky, žiaľ, neprežili. Problematický pôrod zapríčinil, že fenke počas neho museli vybrať ženské reprodukčné orgány. Zachránilo to však jej život a aj životy jej potomkov.

Medzinárodný rekord neprekonala

Shadow sa tak podarilo „predbehnúť“ dalmatínca Melody a amerického buldoga Minnie, ktoré boli doterajšie držiteľky spomínaného austrálskeho rekordu. Obidvom sa podarilo naraz priniesť na svet 19 šteniatok.

Fenke z Queenslandu sa však nepodarilo prekonať šampiónku z Anglicka. Neapolský mastif menom Tia vrhol v roku 2004 na svet 24 mláďat, a preto jej patrí medzinárodný titul v Guinnessovej knihe rekordov.

Zdroj: LADbible


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť