Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Festival Dúhový PRIDE Bratislava sa vracia na Hviezdoslavovo námestie

Po dvoch rokoch sa uskutoční aj sprievod ulicami Bratislavy.


Festival Dúhový PRIDE Bratislava sa 23. júla vracia na Hviezdoslavovo námestie a po dvoch rokoch sa uskutoční aj sprievod ulicami Bratislavy. Záštitu nad 12. ročníkom festivalu prevzali Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Michal Šimečka, podpredseda Európskeho parlamentu a Matúš Vallo, primátor hlavného mesta SR Bratislavy. Vystúpia na ňom interpreti Adam Pavlovčin (ADONXS), Gipsy Čáve, FVLCRVM a ďalší. Programom divákov a diváčky prevedie Veronika Cifrová Ostrihoňová. Informoval o tom Martin Macko z Dúhový Pride Bratislava.

Na Hviezdoslavovo námestie zaznejú od 13:00 hodiny príhovory hostí zo samosprávy, politiky, ľudskoprávnych organizácií, LGBTI+ komunity a diplomatického zboru. Songy zo svojho nového albumu zaspieva víťaz Superstar, Adam Pavlovčin (ADONXS). Následne sa bude konať aj sprievod mestom s novou a dlhšou trasou. Od 16:30 má pokračovať kultúrny program na Hviezdoslavovom námestí, tento ročník až na dvoch pódiách.

Novinkou je aj family zóna a program pre deti, o ktorý sa postará kapela Pánko a zabávačka Šašinka Sašinka. „Festival nepriamo reaguje aj na hrozbu zákazu vyvesenia dúhových vlajok na verejných budovách a vďaka bezprecedentnej podpore našich partnerov tak budeme mať možnosť vidieť tento víkend v Bratislave najviac dúhových vlajok v histórii,“ uviedol Macko.

Shutterstock

Sobotňajšiemu festivalu predchádzajú dve konferencie zamerané na firemný sektor a inklúziu LGBTI+ ľudí. Vo štvrtok 21. júla sa koná LGBTI+ Business Forum 2022 organizované združením Diversity Pro. Témou tohto ročníka je Rovnosť príležitostí: výzva pre Slovensko a okrem iných zaznejú príspevky od vedúcich predstaviteľov a predstaviteliek Európskej agentúry práce (ELA), Zastúpenia Európskej komisie v SR, viacerých firiem a organizácií. So zamestnávateľmi sa porozprávame o nástrojoch merania diverzity a inklúzie.

Festival je spojený s mesiacom sprievodných podujatí (viac ako 20 podujatí napríklad, diskusie, workshopy, filmové projekcie, výstavy, divadelné, hudobné a tanečné predstavenia). PRIDE mesiac začal slávnostným otvorením 30. júna v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca za účasti primátora Bratislavy, Matúša Valla.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť