Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Festival letectva sa má po pandemickej prestávke konať začiatkom mája

Trnavský samosprávny kraj a Slovenská letecká agentúra sa dohodli na spoluorganizovaní sviatku lietania, určili mu aj termín.


Festival letectva v Piešťanoch sa bude po dvojročnej pandémiou vynútenej prestávke konať v dňoch 6. až 8. mája 2022. Dohodli sa na Slovenská letecká agentúra, ktorá podujatie organizuje, a Trnavský samosprávny kraj (TSK) ako spoluorganizátor.

Prvý ročník tohto leteckého podujatia sa konal v roku 2019 pri príležitosti 100. výročia od tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika. V roku 2020 bol pripravený druhý ročník, ktorý sa však už pre pandémiu ochorenia COVID-19 nekonal. Rovnako to bolo aj minulý rok, kedy organizátori letecký festival mesiac pred jeho konaním zrušili s tým, že ho prekladajú na rok 2022. Predseda TSK Jozef Viskupič vtedy potvrdil, že podujatie má podporu župy, ktorá vlastní piešťanské letisko.

Župa už avizovala, že v tohtoročnom programe nebude chýbať nočná airshow s lasermi a pyrotechnikou, akrobatické letecké čísla, dronová šou, akrobatické letecké čísla a ďalšie atraktívne ukážky pre dospelých aj deti. Slovenská letecká agentúra plánuje presný program Festivalu letectva v Piešťanoch zverejniť v najbližších týždňoch. Vstupenky zakúpené na minulý rok bude možné využiť v tomto roku.

Na letisku v Piešťanoch sa od roku 2007 konali Národné letecké dni, ktoré však organizátori v roku 2011 presunuli na letisko Sliač.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť