Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka
V spolupráci s Starmus Festival

Festival STARMUS do Bratislavy prinesie jedinečnú šou dvoch hudobných legiend

Prestížne podujatie má bohatý program plný prednášok a vystúpení.


Už 12. mája Bratislava zažije šou, akú sme si len ťažko dokázali predstaviť. Sily spoja francúzsky priekopník elektronickej hudby Jean-Michel Jarre a gitarista britskej rockovej skupiny Queen Brian May. Spoločné vystúpenie týchto veľkých mien budú sprevádzať prepracované svetelné projekcie na moste SNP.

Čo je na tom najlepšie? Toto vystúpenie si budeš môcť pozrieť úplne zadarmo. Šou Bridge from the future poslúži ako otvárací ceremoniál pre festival STARMUS, ktorého cieľom je spájať vedu s umením a približovať ich ľuďom. Na Slovensko ho prináša spoločnosť ESET ako hlavný partner. Podujatie podporuje aj VÚB banka.

Dve hudobné legendy v Bratislave a zadarmo

Jean-Michel Jarre je na hudobnej scéne už od 70. rokov minulého storočia. Jeho tvorba je charakteristická neprestajnými inováciami a pohľadom do budúcnosti. Francúzsky hudobník je držiteľom svetového rekordu za podujatie s najväčším publikom a je jasné, že účasť nebude malá ani v Bratislave. Most SNP Jarreho okamžite zaujal unikátnym retrofuturistickým dizajnom a v jeho vystúpení poslúži ako symbolický most medzi budúcnosťou a súčasnosťou.

Do Bratislavy prichádza festival STARMUS, ktorý na Slovensko prinesie veľké osobnosti svetovej vedy a hudby.
Profimedia

Brian May nie je známy len ako gitarista jednej z najznámejších a najobľúbenejších rockových skupín všetkých čias a autor hitov ako Who Wants to Live Forever alebo We Will Rock You. May je tiež bojovníkom za práva zvierat, doktorom astrofyziky a popularizátorom vedy. Zároveň je spoluzakladateľom festivalu STARMUS.

Koncert sa uskutoční 12. mája o 19:00 v areáli výstaviska Incheba. Vstup je pre verejnosť zadarmo, držitelia vstupeniek na STARMUS festival budú mať v hľadisku vyhradené miesta.

Priniesť vedu medzi ľudí

Každý ročník festivalu STARMUS má nejakú svoju nosnú tému. Hlavnou témou bratislavského STARMUS VII bude naša vlastná planéta. Odborníci prinesú množstvo kvalitných prednášok na témy ako znečistenie, ochrana prírody, dopad technológií na Zem a jej obyvateľov či ozbrojené konflikty. V programe sa toho nachádza ešte omnoho viac a zoznam rečníkov si môžeš pozrieť tu. Hlavné prednášky budú prebiehať v Tipos aréne.

Do Bratislavy prichádza festival STARMUS, ktorý na Slovensko prinesie veľké osobnosti svetovej vedy a hudby.
Profimedia

Dňa 15. mája budú počas slávnostného ceremoniálu udelené medaily Stephena Hawkinga za vedeckú komunikáciu. Tie sú ocenením za popularizáciu vedy a šírenie vedeckého poznania medzi verejnosťou. Ceremoniál bude sprevádzať koncert Sonic Universe, na ktorom sa predstavia performerka Laurie Anderson, bývalý spevák skupiny Spandau Ballet Tony Hadley a americká punková zostava The Offspring.

Bohatý program

Počas festivalu STARMUS bude na Hlavnom námestí v Bratislave od 12. do 17. mája umiestnený STARMUS Camp. Ten bude voľne prístupný verejnosti. STARMUS Camp bude každodenne dejiskom zaujímavých aktivít a koncertov. Predstavia sa slovenskí aj zahraniční umelci ako Lash & Grey, FLANGR, Montseratt Marti a Walter Schnitzellson.

Svoje stánky v STARMUS Campe budú mať umiestnené viacerí partneri a sponzori festivalu ako Univerzita Komenského, Slovenská technická univerzita, Slovenská akadémia vied, Vysoká škola výtvarných umení, Masarykova univerzita, Eset, VÚB banka a KIA.

Shutterstock

V rámci STARMUS City budú rečníci zo STARMUS prednášať na niekoľkých vysokých školách v Bratislave, ale aj na Univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne a na Masarykovej univerzite v Brne.

Kto sa na tom podieľa?

Formát STARMUS vytvorili v roku 2007 Brian May a astrofyzik Garik Israelian. V minulosti priniesol na pódiá astronautov, držiteľov Nobelovej ceny, významných vedcov, mysliteľov a inovátorov. Hlavným cieľom je prepájať odborníkov medzi sebou, ale aj s laickou verejnosťou v snahe riešiť veľké otázky, ktoré trápia ľudstvo.

Profimedia

Festival STARMUS VII sa bude konať pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky, Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, primátora Bratislavy a pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Sponzormi STARMUS VII sú ESET, VÚB banka, KIA a Omega.

Oficiálna stránka podujatia


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.