Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Slovenčina je krásny jazyk, ale asi nebudeme ďaleko od pravdy, ak povieme, že pre ľudí zo zahraničia sa môže zdať hádam až príliš náročný. Filipínska YouTuberka Chasing Kimberly, ktorá už niekoľko rokov žije na Slovensku, sa ale rozhodla pre nezvyčajnú výzvu. Vo svojom vtipnom videu svojim fanúšikom zarapovala tie najznámejšie slovenské riekanky.

Ako sa sama zmienila, knižky so slovenskými básničkami a riekankami dostala od svojej svokry ako vianočný darček. V rapovom štýle sme si teda v jej podaní mohli vychutnať také evergreeny ako Prší, prší či Kom kom kominár či Maličká som, húsky pasiem.

Ako môžeš vidieť (a počuť), Kimberly sa s úlohou popasovala s veľkým prehľadom a náročné slovenské slovíčka v jej podaní znejú naozaj zábavne a roztomilo. YouTuberka síce priznáva, nie je v slovenskej výslovnosti ešte ani zďaleka dobrá, ale stále sa učí a zlepšuje. A my musíme uznať, že jej rapové stvárnenie obľúbených rýmovačiek je rozhodne pôsobivé! Jej video určite vyčarí úsmev na tvári aj tebe.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť