Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk
V spolupráci s Cinemart
Zdroj: ©Cinemart SK

Film prirovnávajú ku kultovým Mafiánom. Nová kriminálna dráma Motorkári sa kritikom páčila

Čo na lákavú novinku hovoria zahraniční recenzenti?

Kriminálnou drámou Motorkári sa divákom už čoskoro pripomenie výborný režisér Jeff Nichols. Jeho novinka vstupuje do našich kín práve v týchto dňoch a sľubuje solídny príbeh aj kvalitné herecké výkony.

Príbeh jeho novinky sa točí okolo mladej a tvrdohlavej Kathy (Jodie Comer), ktorá podľahne čaru tajomného motorkára Bennyho (Austin Butler).

Ten je členom motorkárskeho gangu Vandals, ktorý svojím slobodným životným štýlom učaruje aj Kathy. Lenže netrvá a dlho a na povrch vyplávajú aj temné stránky: súboje s konkurenciu, zločinecké aktivity a útek pred políciou.

Nicholsove predchádzajúce filmy sa tešili priazni kritikov aj divákov, takže sme zvedaví, čo si pre nás pripravil tentokrát. Čo-to nám môžu napovedať prvé zahraničné recenzie, ktoré už máme k dispozícii. Podľa nich sú Motorkári vydarenou kriminálnou drámou, ktorú sa rozhodne oplatí vidieť v kine.

Atmosférická dráma

Na stránke Rotten Tomatoes má snímka momentálne pekných 84 % pozitívnych recenzií s ratingom 6,6/10, na Metacritic zase nadpriemerných 73 %. Kritici chvália charizmatické obsadenie, realistickosť a istú „špinavosť“ a tiež Nicholsovu réžiu.

filmy, Motorkári, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, kriminálny film, dráma, recenzie
CinemArt SK

„Nichols sa dôkladne vyhýba démonizovaniu či prehnanému romantizovaniu životného štýlu svojich protagonistov,“ napísal Alex Saveliev. Lisa Giles-Keddie vyzdvihla výborných hercov a film označila za „ďalší režisérov triumf“.

Brian Viner napísal, že si film zamiloval. „Ide o pohlcujúcu drámu, ktorá evokuje výborné gangsterské filmy, ako napríklad Mafiánov od Martina Scorseseho,“ dodal.

Motorkári skôr pradú, než burácajú, ale ich hviezdne obsadenie zaisťuje hladkú jazdu,“ podotkla Hannah Strong. „Jeff Nichols ponúka viacero pohľadov na vrcholy a pády slávneho motorkárskeho gangu.“

„Nicholsov film sa menej zaujíma o rozprávanie príbehu, skôr mu ide o vykreslenie konkrétneho času, miesta a postoja,“ napísal Robbie Collin. „A robí to s takou ostrou presnosťou, že to nemôžete necítiť.“

Podľa Sereny Seghedoni je film „podmanivý, drsný, zábavný a srdcervúci“. Katie Smith-Wong pochválila atmosféru filmu, ktorá sa snaží evokovať estetiku filmov 70. rokov.Motorkári pôsobia ako nostalgický výlet do zabudnutej a bezstarostnej doby americkej histórie,“ dodala.

filmy, Motorkári, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, kriminálny film, dráma, recenzie
CinemArt SK

„Najlepší film o motorkárskej kultúre, aký som kedy videl,“ vyhlásil Kyle Smith. „S gustom vyrozprávaný a sugestívny pohľad na to, ako sa stredozápadný motorkársky klub zo 60. rokov 20. storočia zmenil na gang.“ Aj on film prirovnal k Mafiánom od Martina Scorseseho a dodal, že Austin Butler sa stáva hlavnou filmovou hviezdou súčasnosti.

Chválu si ale odniesla aj Jodie Comer. „Je to práve Comer, kto vo filme žiari,“ zdôraznil Matt Neglia. „Ukradla si pre seba celý film od všetkých mužov okolo nej.“

Celkovo sa teda kritici zhodli, že nás čaká atmosférický a do istej miery nostalgický kriminálny príbeh s výbornými hereckými výkonmi a solídnou réžiou. Čo viac si želať? My v tom kine určite budeme! Motorkári si odbijú premiéru 20. júna.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.