Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 2.10.2023
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Film Splnený sen bol založený na lži. Diváci vyzvali Sandru Bullock, aby vrátila Oscara

Film Splnený sen vraj nebol v mnohom pravdivý.


V roku 2009 sa do kín dostal životopisný film Splnený sen od Johna Leeho Hancocka. Ten rozprával príbeh Michaela Ohera (Quinton Aaron), ktorého si adoptovali Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock) a jej manžel Sean (Tim McGraw). Oher napokon dokázal prekonať všetky prekážky osudu a s pomocou adoptívnych rodičov sa stal profesionálnym hráčom amerického futbalu.

Ako pripomína aj portál Unilad, snímka sa stretla s pozitívnou kritickou aj diváckou odozvou a získala aj dve nominácie na Oscara. Z nich sa zo sošky tešila Sandra Bullock ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe. Snímka sa však v týchto dňoch stala predmetom kontroverzie.

Skutočný Michael Oher totiž vyhlásil, že ho Tuohyovci nikdy neadoptovali a že celý film, ktorý na motívy jeho života vznikol, je tak postavený na lži. Oher tvrdí, že ho manželia len využili a nechali si milióny dolárov, ktoré zarobil. Údajne mu sľúbili, že si ho adoptujú, ale napokon sa stali len jeho oficiálnymi opatrovníkmi.

Splnený sen, The Blind Side, podľa skutočných udalostí, Sandra Bullock, škandál, Oscar
MovieStillsDB / Warner Bros. Pictures

Mala by vrátiť Oscara?

Tuohyovci vraj Ohera tiež prinútili podpísať dokument, ktorý mu zabránil získať akékoľvek peniaze z nakrúteného filmu podľa jeho života. Z neho dostali manželia a ich dve deti 225-tisíc dolárov (206-tisíc eur) plus 2,5 percenta zo zisku (film dosiahol tržby 330 miliónov dolár, čo je približne 303 miliónov eur). Okrem toho získavali finančné výhody aj pre svoju nadáciu, v čom im výrazne pomáhalo tvrdenie, že Ohera adoptovali.

Oher teraz Tuohyovcov zažaloval. „Tuohyovci nikdy neinformovali Michaela, že budú mať konečnú kontrolu nad všetkými jeho zmluvami,“ uvádza sa v žalobe. Uvádza sa v nej aj to, že Oher žiada všetky peniaze, o ktoré ho Tuohyovci pripravili, späť.

Splnený sen, The Blind Side, podľa skutočných udalostí, Sandra Bullock, škandál, Oscar
MovieStillsDB / Warner Bros. Pictures

Začali sa dokonca množiť hlasy o tom, že Sandra Bullock, ktorá vo filme stvárnila Leigh Anne Tuohy, by mala vrátiť svojho Oscara. Herečka však v tom čase ani len netušila o komplikovanej situácii v Oherovej rodine.

Proti tejto absurdnej požiadavke sa postavil aj sám Oher, ktorý sa herečky zastal. „Vôbec nijako to nesúvisí,“ uviedol. „Predviedla výborný výkon. A ten by nemal byť pošpinený niečím, čo s ňou nemá nič spoločné.“


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.