Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Film vs. realita. 6 rozdielov medzi ženami na obrazovkách a tými skutočnými

Tieto rozdiely si všimol každý filmový nadšenec.

V tejto fáze je už asi každému jasné, že ženy v realite majú so ženami vo filmoch spoločný asi len počet končatín. Ale to neznamená, že sa na tom nemôžeme opätovne baviť. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko úsmevných rozdielov, ktoré určite postrehol každý filmový nadšenec. Nepochybujeme o tom, že ty tiež.

1. Domáce oblečenie

Vo filme: Žena nikdy nie je krajšia, ako keď v róbe hodnej Plesu v opere varí večeru. Lebo tak sa varí večera. V róbe. A bodka.

V realite: Vo vyťahanom tričku, čo pamätá ešte detské lásky Zdeny Studenkovej stojí pri sporáku a mieša paradajkovú omáčku. Pľask. Jedna z bublín v hrnci praskne a kompletne celú ju ostrieka jeho obsahom. Čo narobí. Veď to stečie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Na opustenom ostrove

Vo filme: „Hajá!“ zaženie sa obrovskou mačetou, ktorú si desať sekúnd dozadu asi vytiahla z prdele, a fakt, že týždeň dozadu vedela obsluhovať tak maximálne pilník, razom upadá do zabudnutia. Nastajlované kadere jej vejú vo vetre v spomalenom zábere a všetko naokolo sa ligoce. Kto by to bol povedal, že na ostrove uprostred ničoho človek nájde v kríku fén aj žehličku. Svet je plný záhad.

V realite: Nevyzerá dobre, smrdí, keby si pozapletala chlpy na nohách, môže zlaňovať z útesu, a vo vlasoch sa jej uhniezdil tukan. Ale žily jej to netrhá. Princa na bielom koni zhltlo more a ju aj tak za chvíľu niečo zožerie. Super. Prečo si nešli radšej pozrieť Karpaty?

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Chladné počasie

Vo filme: Ženy vo filmoch nepozerajú počasie a už vôbec neriešia, či im prefúkne kríže. Po prvé, zápal močových ciest nemá v tomto univerze podmienky pre život, a po druhé, bol by to vôbec film, keby ju chalan nezababušil do vlastnej bundy ešte skôr, ako ju vôbec strasie? No nebol.

V realite: „Čo blázniš? Šak umrznem,“ povedal jej drahý, keď sa naposledy snažila vykšeftovať bundu za úsmev a druhýkrát už rovnakú chybu nespraví. Keď ortuť teplomera skĺzne pod nulu, automaticky morfuje na roztomilý zemiačik. Tri svetre, dva šály, bunda, čiapka, rukavice… paráda. Ak s tým má niekto problém, nech jej pristaví ohrievač.

ArtCaveManiac / EMEFKA
Prípady, keď tvorcovia filmov zabudnú na logiku

Odporúčame prečítať:

10 úsmevných momentov, keď filmári pri natáčaní trochu pozabudli na základnú logiku (2. časť)

4. Ranné vstávanie

Vo filme: Otvorí oči orámované vejárom trojmetrových mihalníc a užíva si, ako jej slnečné lúče tancujú po tvári. Očividne sa ponáhľa do práce. Ale úprimne? Keby sa bežné ženy takto budili každé ráno, ani ony by si nemuseli čistiť zuby na záchode. Nuž, život je krutý.

V realite: Nekonzistentná masa z mäsa a karpín sa s chrčaním poskladá do sedu a začne si z brady oškrabávať zaschnutú slinu. Je taká sexy ako ešte nikdy. Vlasy jej odstávajú na všetky svetové strany, cez polovicu ksichtu má otlačené záhyby na vankúši a ten závan z úst by porazil aj koňa. Ako vystrihnutá z časopisu.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Okuliare

Vo filme: „Nechápem, čo na nej vidí,“ hovorí jedna roztlieskavačka druhej, zatiaľ čo na vidličku naberá kus obschnutej buriny, aby bolo jasné, že s takýmto zadkom sa rozhodne nenarodila. Čo narobíš. Chuť nenapáliť to na ulici do prvého stĺpu z teba automaticky robí opachu ťažkého kalibru. Radšej oslepni.

V realite: Americkí vedci tomu nepochybne venovali rozsiahlu štúdiu, ale kto má oči, vie to aj bez nej. Okuliare zakrývajú asi päť percent tváre. Pekná žena je pekná aj s nimi a škaredé káčatko sa za noc nezmení na Miss Universe len preto, že si zaobstará šošovky. Šokantné.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Topánky na vysokom podpätku

Vo filme: Guľky lietajú vzduchom, protivníci padajú k zemi – easy-peasy, ešte by si pri tom mohla vybavovať termín u zubára. Vtipné nie je to, že ani raz neminie, ani to, že ju zo stovky trénovaných ozbrojených zabijakov ani jeden netrafí. Ale ona má opätky. Opätky, prosím pekne. Realizmus v plnej kráse.

V realite: Au. Au. Au. Au. K*rva. Au. „Ja som ti hovoril, že si máš dať tenisky,“ mudruje feši, lebo vie, že aj keby mu chcela urvať hlavu, v týchto botách ho nedobehne. Šach mat. „Drž hubu a kráčaj,“ láskyplne mu odpovedá a snaží sa ignorovať, že má nohy v jednom ohni. Au. Au. Au. Au. K*rva. Au.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.