Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 26.9.2023
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Film, za ktorý sa Leonardo DiCaprio hanbí, je v USA zakázaný. O čom vlastne je?

Aj herecký borec, akým je Leonardo DiCaprio, má vo svojej filmografii tituly, na ktoré by najradšej zabudol.


Herec Leonardo DiCaprio sa môže pochváliť naozaj ukážkovou filmografiou. Projekty si starostlivo vyberá a väčšinou ide o kriticky aj finančne úspešné snímky. Za všetky môžeme menovať napríklad Počiatok, Divokého Djanga, Vlka z Wall Street, Revenanta: Zmŕtvychvstanie či Vtedy v Hollywoode. Aj on však účinkoval vo filme, na ktorý by dnes najradšej zabudol.

Ako pripomína portál Unilad, tým filmom je nezávislá dráma Don’s Plum Bar. Tá mala premiéru v roku 2001, nakrútili ju však v rokoch 1995 až 1996. Režisérom je R. D. Robb a jej príbeh sa točí okolo skupiny priateľov, ktorí sa stretnú v bare Don’s Plum a rozprávajú sa o živote a svojich problémoch. Snímka vznikla za pár dní a okrem DiCapria si v nej zahral aj vtedy neznámy Tobey Maguire.

herci, Hollywood, film, filmy, Leonardo DiCaprio
Shutterstock

Práve on a DiCaprio sa vraj za film tak strašne hanbili, že aktívne pracovali na tom, aby sa v Spojených štátoch a Kanade nikdy nepremietal. Odvolávali sa na to, že režisér im tvrdil, že Don’s Plum Bar bude krátky film, ale bez ich vedomia ho rozšíril na celovečerák.

Ich postoj sa, samozrejme, nepáčil režisérovi Robbovi, ktorý oboch hercov zažaloval. Okrem iného od nich žiadal náhradu škody vo výške 10 miliónov dolárov. Na súde DiCaprio a Maguire uviedli, že film natočili ako láskavosť a nepočítali s tým, že by mal zamieriť do širokej distribúcie. Súhlasili maximálne s tým, aby sa premietal na filmových festivaloch mimo USA a Kanady.

Robia všetko pre to, aby film nikto nevidel

Lenže keď sa DiCaprio etabloval ako nádejný herec (po tom, ako ho obsadili do hlavnej úlohy v Titanicu) a Maguire tiež začínal získavať na popularite, Robb sa to snažil využiť.

Pokúšal sa Don’s Plum Bar predať distribútorom a poslať ho do širokej distribúcie. S tým ale DiCaprio a Maguire nesúhlasili. Producent David Stuntman ich zažaloval s tým, že proti filmu vedú „nepravdivú a nátlakovú kampaň s cieľom zabrániť jeho uvedeniu v kinách“. Tvrdil, že herci sa obávajú, že film by o nich mohol prezradiť isté nepekné veci, keďže sa v ňom v rámci improvizácie až príliš odhalili.

herci, Hollywood, film, filmy, Leonardo DiCaprio
Polo Pictures Entertainment

Napokon si snímka odbila premiéru len online. Keď však jeden z producentov Dale Wheatley založil stránku freedonsplum.com, na ktorej zdieľal link s filmom, herci sa postarali, aby ju zablokovali. Wheatley sa pre novinárov vyjadril, že ho postoj DiCapria a Maguirea veľmi sklamal. Ich snaha zabrániť tomu, aby sa film dostal medzi divákov, je podľa neho pľuvancom do tváre všetkým, ktorí sa na Don’s Plum Bar podieľali.

„Stojím si za naším filmom a za každým, kto ho pomáhal natočiť,“ vyhlásil. „Už ťa viac nespoznávam, Leo. Verím však, že si sa naučil trochu viac o uchovávaní filmov a svojej zodpovednosti chrániť a prispievať k prebiehajúcemu experimentovaniu pri filmovaní. Nie si väčší ako umenie, Leo.“

Film si od kritikov odniesol skôr negatívne recenzie. Dnes je všeobecne považovaný za najhoršiu snímku, v ktorej sa Leonardo DiCaprio kedy objavil.

herci, Hollywood, film, filmy, Leonardo DiCaprio
Polo Pictures Entertainment

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.