Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Filmovej adaptácie sa dočká ďalší román Stephena Kinga. Predstaví nám pochod smrti v dystopickej Amerike

Nakrúcať sa začne už toto leto.


Dočkáme sa ďalšej adaptácie diela Stephena Kinga. O filmovej verzii jeho románu Dlhý pochod, ktorý vydal pod pseudonymom Richard Bachman, sa hovorí už dlho. Zdá sa ale, že až teraz začína naberať konkrétnejšie kontúry. Ako píše aj portál MovieWeb, nakrúcať sa začne už v júli tohto roka.

O réžiu mali záujem viacerí tvorcovia, medzi nimi napríklad aj André Øvredal (Tajomstvo smrti slečny Neznámej, The Last Voyage of Demeter). Držiteľom práv bol dlho aj Frank Darabont, ktorý natočil hneď tri adaptácie Kingových románov (Vykúpenie z väzenice Shawshank, Zelená míľa a Hmla).

Napokon ale práva získalo štúdio Lionsgate a pri projekte zakotvil Francis Lawrence. Ten má na konte napríklad film Constantine či sériu Hunger Games.

Román Dlhý pochod vyšiel aj v našich končinách a je zaujímavý aj tým, že ide o vôbec prvý román, ktorý Stephen King napísal (hoci publikácie sa dočkal až neskôr).

filmy, filmová novinka, The Long Walk, Dlhý pochod, sci-fi, trilery, Stephen King, filmová adaptácia
MovieStillsDB / 20th Century Fox

Príbeh sa odohráva v dystopickej Amerike, v ktorej je hlavným zdrojom zábavy každoročný Dlhý pochod. V ňom sto chlapcov musí proste kráčať predpísanou trasou. Ak zastavia alebo spomalia pod dovolenú rýchlosť, vyslúžia si varovanie. Ak dostanú tri varovania, vojaci, ktorí cestujú s nimi, ich zastrelia. Vyhrá ten, ktorý prežije a ako odmenu získa akúkoľvek cenu, ktorú si bude želať.

Román je temným psychologickým trilerom, ktorý má rozhodne veľký potenciál. Francis Lawrence je šikovný remeselník, ktorý má s dystopickým a post-apokalyptickým žánrom nemalé skúsenosti.

Okrem spomínanej série Hunger Games režíroval aj sci-fi Ja, legenda. Na adaptáciu Dlhého pochodu sa teda rozhodne hodí. Premiéra je naplánovaná na budúci rok.

filmy, filmová novinka, The Long Walk, Dlhý pochod, sci-fi, trilery, Stephen King, filmová adaptácia
Pocket Books

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.