Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Pokiaľ patríš k filmovým fanúšikom, tak iste aj ty netrpezlivo očakávaš otvorenie kín na Slovensku. Tie sa museli kvôli pandémii koronavírusu uzavrieť a my sme tak ostali odkázaní hlavne na streamovacie služby ako Netflix či HBO GO. Situácia na Slovensku sa však postupne zlepšuje, čo znamená, že sa dočkáme aj otvorenia kín.

Už 27. mája

Sieť CINEMAX poskytla pre EMEFKA nasledovné vyjadrenie: „Momentálne pripravujeme kiná siete CINEMAX na otvorenie. Rokujeme s distribútormi, s dodávateľmi, pripravujeme sa na dodržiavanie všetkých opatrení a veríme, že budeme môcť našim divákom priniesť MAXIMÁLNY FILMOVÝ ZÁŽITOK už vo štvrtok, 27. mája.“ Pokiaľ teda všetko pôjde dobre, do kín by sme sa mohli vrátiť už budúci štvrtok.

Shutterstock

Svoje brány sa chystá otvoriť aj Cinema City, a to tiež 27. mája.

Čo si v kinách ale vlastne budeme môcť pozrieť?

Bude medzi nimi napríklad akčná fantasy mlátička Mortal Kombat, oscarový satirický triler Nádejná mladá žena či parádna dráma Krajina nomádov, ktorá má na svojom konte aj Oscara za najlepší film.

Diváci si budú môcť pozrieť aj dokument Komúna, slovenskú drámu Služobníci či dánsku pecku Chľast, ktorá získala Oscara za najlepší zahraničný film.

Bezpečnostné zásady

Do kina budeš môcť zájsť len po dodržaní bezpečnostných podmienok. Samozrejmosťou je respirátor alebo rúško, v kine sa budú tiež udržiavať rozostupy. Čo sa týka konzumácie jedla či nápojov, povolená bude v Cinema City, v niektorých kinách si ale popcorn zatiaľ nekúpiš.

[poll id=“125″]


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť