Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Filmovú novinku Johnnyho Deppa odmenili na festivale v Cannes 7-minútovým potleskom

V historickej dráme Depp stvárnil známeho francúzskeho panovníka.


Kariéra kedysi hviezdneho Johnnyho Deppa v posledných rokoch dostávala zabrať. Herca obvinila z domáceho násilia jeho vtedajšia manželka Amber Heard, prehral súd s bulvárom The Sun, ktorý ho označil za „mlátiča žien“, a opustil aj sériu Fantastické zvery.

Amber Heard však napokon úspešne žaloval za ohováranie a vysúdil od nej niekoľkomiliónové odškodné. Ako píše aj portál Variety, Depp sa následne vrhol do svojho nového filmového projektu. Išlo o historickú drámu Jeanne du Barry, v ktorej si zahral kráľa Ľudovíta XV.

Film natočila herečka a režisérka Maïwenn a v týchto dňoch si odbil premiéru na prestížnom festivale v Cannes. A nechýbal na nej ani Johnny Depp. Jeho nový film dokonca zožal 7-minútový standing ovation, čo Deppa viditeľne dojalo k slzám. Emócie prejavila aj režisérka Maïwenn, ktorá si vo filme zahrala hlavnú rolu. Poďakovala sa svojmu partnerovi a producentom.

YouTube video

Herca podporili fanúšikovia, niektorí jeho prítomnosť kritizovali

Deppova prítomnosť na festivale vzbudila rôznorodé reakcie. Na jednej strane sa herec stretol s vrelým privítaním fanúšikov, objavili sa však aj hlasy, že jeho účasť nie je vhodná. Na hercovu stranu sa postavil aj riaditeľ festivalu Thierry Frémaux, ktorý uviedol, že ho „Depp zaujíma ako herec“ a jeho osobný život neberie do úvahy.

Príbeh filmu Jeanne du Barry rozpráva o mladej Jeanne (Maïwenn), ktorá sa síce narodila do chudobných pomerov, ale vďaka svojej ctižiadosti to dotiahla až na kráľovský dvor. Zamiluje sa do nej dokonca aj samotný kráľ Ľudovít XV. (Johnny Depp). Odhodlaná žena si však narobí aj množstvo nepriateľov.

Vo filme si zahrali aj Pierre Richard, Noémie Lvovsky, Benjamin Lavernhe, Melvil Poupaud, Pascal Greggory a India Hair.

YouTube video

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje