Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©Twentieth Century Fox / MovieStillsDB

Filmový adventný kalendár, s ktorým sa naladíš na blížiace sa Vianoce

Na každý deň jeden skvelý film.

Začína sa nám advent, čo znamená, že nasledujúce dni budeme žiť v očakávaní Vianoc. K tým však už neodmysliteľne patria aj kultové filmy, bez ktorých by sme si tieto sviatky ani nevedeli predstaviť. V tomto článku sme pre teba dali dohromady akýsi filmový adventný kalendár, ktorý pokryje čas od 1. do 24. decembra.

Na každý deň sme vybrali jeden film. Nájdeš medzi nimi overené klasiky, čarovné rozprávky, ale na svoje si prídeš aj v prípade, že holduješ skôr napätiu. Je z čoho vyberať!

1. Sám doma

Kultová klasika s nezabudnuteľným Macaulayom Culkinom ako všestranným Kevinom McCallisterom, ktorého rodičia zabudnú doma a on prichystá dvom zlodejom skutočne nezvyčajný Štedrý večer. Sám doma ani dnes nestratil nič zo svojej zábavnosti a magickej atmosféry. Nepochybne sa s Kevinom stretneme na televíznych obrazovkách aj tento rok.

2. Sám doma 2: Stratený v New Yorku

Dvojka Sám doma bola síce podľa mnohých slabšia, ale stále ide o zaslúženú vianočnú pecku. Teraz sa Kevin stratí uprostred rušného New Yorku. Cestu mu ale skríži stará známa dvojica zlodejov. Aj tentoraz je však Kevin pripravený.

3. Nožnicovoruký Edward

Jeden z najlepších filmov Tima Burtona o citlivom mladíkovi Edwardovi, ktorý má namiesto rúk nožnice a ktorého medzi seba prijme jedna obyčajná americká rodina. Skvelá atmosféra, herci (Johnny Depp a Winona Ryder) a hudba Dannyho Elfmana sú hlavné tromfy tejto snímky.

4. Vianočný príbeh

Najmä v Amerike ide o kultové dielo, ale myslíme, že svojich fanúšikov si dokáže nájsť aj v našich končinách. Hlavným hrdinom je malý Ralph. Ten by chcel model pušky, ktorú má jeho obľúbený televízny hrdina. Sympatické obsadenie, príjemný humor a čarovná atmosféra si dokážu divákov spoľahlivo podmaniť.

5. Prázdniny

Romantická komédia Prázdniny sa zameriava na dve ženy, ktoré majú problém so vzťahmi. Krátko pred Vianocami sa im však podarí natrafiť na partnerov, ktorí by mohli byť tými pravými. Príjemná romantika na predvianočný čas s výbornými hercami (Kate Winslet, Jude Law, Cameron Diaz a Jack Black).

6. Smrtonostná pasca

V tomto zozname si prídu na svoje aj milovníci akčných filmov. A aký akčňák už len odporučiť, ak nie legendárnu Smrtonostnú pascu? Tá nám prvýkrát predstavila dnes už kultového policajta Johna McClanea v podaní Bruca Willisa, ktorý sa bude musieť porátať so skupinou teroristov vedených psychopatickým Hansom Gruberom.

nostalgické jedlá, jedlá z detstva, dukátové buchtičky, krupicová kaša, slovenské jedlá

Mohlo by ťa zaujímať:

10 milovaných jedál, ktoré sa nám neoddeliteľne spájajú s detstvom

7. Grinch

Grinch je postava, ktorú milujú najmä malí Američania, ale touto animovanou fantasy rozprávkou rozhodne nič nepokazíš ani ty. Zlomyseľného škriatka, ktorý nenávidí Vianoce, v tomto animáku nadaboval Benedict Cumberbatch. Príjemná sviatočná zábava.

8. Láska nebeská

Láska nebeská je v súčasnosti už tiež stálym evergreenom televíznych obrazoviek počas Vianoc. Skvelá romantická komédia nás zavedie do Londýna, v ktorom sa odohráva hneď niekoľko čarovných romantických príbehov. Skvelý humor a parádni herci sú samozrejmosťou.

9. Better Watch Out

Pokiaľ patríš skôr k hororovým divákom, určite si nenechaj ujsť túto nenápadnú hororovú komédiu. Better Watch Out rozpráva o mladej Ashley, ktorá v jeden zimný večer musí strážiť 13-ročného Luka. Potom sa však niekto začne dobíjať do domu. Svižná, nepredvídateľná (najlepšie je, ak o filme nič dopredu nevieš) a nápaditá žánrovka, ktorá rozhodne neurazí.

10. Kým si spal

Príjemná romantika s milou Sandrou Bullock v hlavnej úlohe. Tá si tu zahrala introvertnú Lucy, ktorá jedného dňa zachráni život svojej dlhoročnej platonickej láske Peterovi. Následne je však jeho rodinou omylom považovaná za jeho snúbenicu.

11. Santa Clause

Pohodová vianočná komédia o manažérovi Scottovi, ktorý musí počas Štedrého večera zaskočiť za samotného Santa Clausa. Tim Allen v hlavnej úlohe si rolu celkom užíva a zábava je to tiež slušná. Druhý diel však už dopadol o dosť horšie.

12. Tichá noc

Tento televízny film z roku 2002 je v našich končinách menej známy, ale rozhodli sme sa naň upozorniť. Zavedie nás do obdobia druhej svetovej vojny. Nemka Elisabeth sa so svojím synom uchýlila do chaty v lesoch. Na Štedrý deň však na jej dvere zaklopú traja americkí vojaci. A chvíľu po nich aj traja Nemci.

Skvelá Linda Hamilton v hlavnej úlohe a zaujímavo rozohraný príbeh (podľa skutočných udalostí). Určite stojí za skúšku.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť