Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Filmy, ktoré kritici vychválili do nebies, ale diváci nad nimi znechutene krčili nosom

Kritici a diváci často stoja na opačných stranách barikády.


Pravdou je, že vkus filmových kritikov a divákov sa nemusí vždy stretnúť. O tom si sa, napokon, mohol presvedčiť už v našich predchádzajúcich dvoch článkoch (prvý tu, druhý tu). V tomto článku ti prinášame 9 ďalších filmov, ktoré pozbierali skvelé recenzie, ale diváci im príliš na chuť neprišli.

1. Noe

Biblický epos Noe od Darrena Aronofskyho spracováva známy príbeh Noeho (Russell Crowe) a jeho archy. Aronofsky si však pomerne krátky biblický príbeh upravil k obrazu svojmu, za čo sa mu dostalo pochvál aj kritiky. Recenzenti boli s jeho filmom väčšinou spokojní (76 % pozitívnych recenzií na Rotten Tomatoes) a chválili hercov, vizuál a výbornú atmosféru.

Aronofskymu sa podľa nich podarilo známy príbeh výborne predať modernému divákovi. Faktom ale je, že väčšina divákov nebola filmom príliš nadšená. Na Rotten Tomatoes mu dali len 41 %. Sťažovali sa na odklon od biblického materiálu, zbytočne veľa špeciálnych efektov a celkovú nezaujímavosť.

2. The Assistant

Výborná dráma The Assistant rozpráva o mladej Jane (Julia Garner), ktorá pracuje ako sekretárka a asistentka vo veľkej filmovej spoločnosti. Vo filme sledujeme jeden jej bežný pracovný deň, ktorý pozostáva z frustrujúcej práce a ubíjajúcej rutiny. Jane si ale začína uvedomovať, že na pracovisku nie je núdza ani o pohlavné zneužívanie zo strany jej šéfa.

Snímka Kitty Green si odniesla výborné recenzie a na Rotten Tomatoes92 % pozitívnych recenzií. Diváci ale snímke udelili len chabých 25 %. Sťažovali sa na príliš pomalé tempo, nudu a fakt, že vo filme sa podľa nich „nič nedeje“.

3. Drinking Buddies

Príjemná nezávislá dramédia Drinking Buddies od Joea Swandberga sa točí okolo skupiny kamarátov, ktorí pracujú v pivovare. Ako to už tak býva, riešia hlavne vzťahové a milostné problémy. Vo filme si zahrali skvelí herci, ako Olivia Wilde, Jake Johnson, Anna Kendrick či Ron Livingston.

Kritikom sa snímka páčila (83 % pozitívnych recenzií na RT) a oceňovali jej nenásilný humor, inteligentný scenár a výborných hercov. Diváci ale nesúhlasili a Drinking Buddies dali len 49 %. Podľa nich išlo o nudný a nezaujímavý film, ktorý nebol ani bohvieako vtipný, ani dramatický.

4. Oculus

Horor Oculus natočil talentovaný Mike Flanagan. Príbeh sa točí okolo tajomného zrkadla, v ktorom má prebývať akási démonická sila. Súrodenci Tim (Brenton Thwaites) a Kaylie (Karen Gillan) majú s týmto artefaktom tragické skúsenosti a po rokoch sa ho rozhodnú raz a navždy zničiť. Úplne jednoduché to ale mať nebudú.

Flanaganov film pozbieral zväčša pozitívne kritické reakcie (74 % pozitívnych recenzií na RT). Recenzenti vyzdvihli dôraz na atmosféru, výborne napísané postavy a zaujímavé režijné a scenáristické nápady. Diváci ale filmu udelili len 53 % s tým, že nejde o nijako výnimočnú žánrovku, ktorá navyše podľa nich nebola ani nejako extra strašidelná.

5. Always Shine

Pozoruhodný nenápadný triler Always Shine od Sophie Takal sa točí okolo dvoch najlepších priateliek Beth (Caitlin Fitzgerlad) a Anny (Mackenzie Davis). Obe sú herečky, ale zatiaľ čo Beth sa darí výborne, Anne sa nedarí preraziť. Kamarátky teda vyrazia na víkend do domu uprostred lesov, aby si svoje naštrbené priateľstvo upevnili.

Ale na povrch sa začnú predierať krivdy minulosti a potláčaný hnev. Snímka kritikov zaujala, o čom svedčí aj 92 % pozitívnych recenzií na RT. Podľa nich je film herecky brilantný, napínavý a obsahuje aj viacero kritických komentárov na postavenie žien v Hollywoode. Diváci ale krčili plecami a filmu dali priemerných 51 %. Film má podľa nich slabý scenár, hlúpy príbeh a navyše nie príliš kvalitný záver.

6. Strom života

Poetickú drámu Strom života natočil uznávaný Terrence Malick. Na pozadí dospievania mladého Jacka (Hunter McCracken) v USA v 50. rokoch zachytil Malick plynutie života a dotkol sa zároveň aj viacerých univerzálnych tém. Rozhodne ide o ambiciózny kúsok, ktorý kritici prijali s otvorenou náručou (84 % na RT).

Chválili famózny vizuál, výborných hercov a ohromnú myšlienkovú a emocionálnu silu. Diváci boli vo vzťahu k Stromu života rozpoltení. NA RT mu udelili 60 % s tým, že film má svoje silné stránky, ale mnohým pripadal ako príliš do seba zahľadený ezoterický miš-maš.

7. Krotitelia duchov

V roku 2016 poslal režisér Paul Feig do kín reboot klasickej komédie Krotitelia duchov. Tentokrát ale hlavné postavy stvárnila štvorica komičiek (Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon a Leslie Jones), ktoré sa museli popasovať s otravnými duchmi. Kritici síce neboli z filmu úplne namäkko, ale rozhodne ho chválili.

Na RT má 73 % pozitívnych recenzií. Herecky podľa nich nie je filmu čo vytknúť, humor tiež funguje a celkovo je to slušná zábava. Diváci ale snímke dali 50 % s tým, že na pôvodný film sa táto nová verzia ani trochu nechytá a ani nie je príliš vtipná.

8. Charlie a továreň na čokoládu

Mnohí považujú snímku Charlie a továreň na čokoládu za jeden z najlepších filmov Tima Burtona. Adaptácia kultovej knihy Roalda Dahla rozpráva o chudobnom Charliem (Freddie Highmore), ktorý získa vytúžený zlatý tiket a vďaka nemu sa môže spolu s ostatnými deťmi zúčastniť prehliadky čokoládovne excentrického Willyho Wonku (Johnny Depp).

Snímka sa dočkala pochvalných recenzií (83 % na RT), ktoré chválili vizuálnu stránku, herecké výkony a vernosť Dahlovej predlohe. Na druhej strane, diváci neboli s filmom až takí spokojní. Ohodnotili ho len priemernými 51 %. Film bol podľa nich nudný a nevtipný.

9. Prekliate dedičstvo

Horor Prekliate dedičstvo od Ariho Astera sprevádzala povesť jednej z najlepších žánroviek posledných rokov. Tajomný príbeh umelkyne Annie (Toni Collette), ktorá zistí, že jej nedávno zosnulá matka skrývala temné tajomstvá, kritikov nadchol. Na RT má skvelých 89 % pozitívnych recenzií, ktoré tvrdili, že ide o extrémne znepokojivý, desivý a výborne natočený horor.

Diváci sa po tomto hajpe nahrnuli do kín, ale veľa z nich ostalo trpko sklamaných. Hoci si Prekliate dedičstvo našlo svojich oddaných fanúšikov, pre väčšinu bol film príliš pomalý, nudný, nestrašidelný a vôbec podľa nich nedával zmysel. Na RT má film teraz 67 %, hoci krátko po premiére bolo jeho hodnotenie radikálne nižšie.

Ďalšie filmy, ktoré kritikov nadchli, no divákov nezaujali, nájdeš tu

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.