Filmy, ktoré už rozplakali nejednu ženu (a tiež muža)

Od začiatku až do konca

Základom každého dobrého filmu je vyvolať emócie. Nezáleží aké, podstatné je nejaké vyvolať. Horory vyvolávajú strach, drámy napätie, komédie radosť, no a romantické filmy tu sú na to, aby v slabých chvíľach priviedli do sĺz ženské obecenstvo. Áno, sme ženy. Áno, plačeme. A čo. Je to snáď hriech? Avšak, kinematografia má v rukách isté diela, ktoré sú zaručenou cestou k slzám a fľaške vína.

Hriešny tanec (1987)

Neexistuje žena, ktorá by si pri tomto filme aspoň raz nepoplakala. Je to akoby bol tento film vytvorený na to, aby človeka rozplakal. Plakať budeš zrejme pri každej tanečnej scéne, a pri finálnej zdvíhačke to stratíš úplne. No a fešák Patrick Swayze ti dodá ďalší dôvod na plač.

Pretty Woman (1990)

Sama neviem, prečo tento film pravidelne rozplakáva celú ženskú populáciu, ale darí sa mu to. Slzy začínajú tiecť v časti, keď Vivien v obchode odmietnu predať oblečenie. A potom už to ide aj samo.

Duch (1990)

Pri tomto filme zrejme nemusím vysvetľovať dôvod plaču. Poplakávaš si počas celého filmu ale na konci, keď Molly konečne uvidí jej mŕtveho priateľa, už chytáš hysterický záchvat…A opäť – Patrick Swayze.

Titanic (1997)

Romantický film ako každý iný, ktorý si dokážem užívať s úsmevom na tvári, až kým nevidím dvoch objímajúcich sa starých ľudí pripravených zomrieť, ktorých nasleduje Jack. V tom momente končím. Avšak, pri tomto filme sa väčšinou rozčuľujem cez slzy – veď tam bol dostatok plávajúceho nábytku, na ktorý mohol vyliezť aj on… To by však nebolo ono, keby aspoň jeden z hlavných hrdinov neumrel…Niekedy mám pocit, že scenáristi nás nenávidia.

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím (1999)

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím nie je doslova „revací“ film, ide skôr o romantickú komédiu, ale jedna scéna, pri ktorej pustíš slzu či dve, sa tam predsa len nájde… Keď Kate číta báseň, ktorú napísala pre Patrika, tak reveme hromadne všetci.

Osobný strážca (1992)

Romantický film s jedným z najoriginálnejších dejov, aspoň podľa mňa. Avšak, nič netrhalo moje srdce tak, ako to, že som sa nedočkala môjho chceného happy endu. Vreckovky si dám preplatiť.

Predtým, ako som ťa spoznala (2016)

Tento film bol podraz. Až do poslednej chvíle ma držal v tom, že to je len ďalšia romantická komédia so šťastným koncom. A práve preto je zvrat v jeho závere dôvodom mojich sĺz. Toto bola rana pod pás, ktorú som si nezaslúžila.

Na vine sú hviezdy (2014)

Plakali mladí, plakali starí, plakali muži, plakali ženy. Prečo? Napriek tomu, že je tento film celkom klišé a všetci sme od začiatku vedeli, že to skončí v slzách, tak nás tie naše aj tak prekvapili. Doteraz si pamätám moje Ja ako vychádza urevané z kina v hlúčiku svojich urevaných kamarátok a ideme spolu zajesť smútok do najbližšej cukrárne. Jedlo vždy vyrieši všetky nežiaduce emócie.

Hačikó: Príbeh psa (2009)

Aj nemilovník psov plakal ako malé dieťa. Nielen, že mi počas celého filmu hral na city Hačikó, ale ani prítomnosť (a neskôr smrť) jeho majiteľa mi moc k lepšiemu nepomohla.

Psia duša (2017)

Filmy, v ktorých  zomierajú psy, nepatria k našim favoritom, ale aj tak si ich vždy pozrieme (a potom to ľutujeme). Toto je presne ten film, ktorý vieš, že nemáš pozerať, lebo sa budeš cítiť zle, ale keďže sa veľmi rád mentálne trýzniš, tak šťukneš na to nešťastné tlačítko PLAY.

Marley a ja (2008)

Pri tomto filme plakali ženy, muži, deti, zvieratá, sedadlá v kine a aj premietačka. Proste…Prečo?

Moja prvá láska (1991)

Taktiež filmy, kde zomierajú deti, nepatria k našim najobľúbenejším…Scenáristi, robte si poznámky. Ale kto by bol z názvu filmu povedal, že myseľ jeho tvorcov bude natoľko zvrátená, že nechajú malého Macaulaya Culkina zomrieť.

Denník Bridget Jonesovej (2001)

Toto nie je vyslovene „doják“, ale na konci každej dobrej romantickej komédie sa patrí pustiť pár sĺz.

Forrest Gump (1994)

Tento film vo mne vyvolal taký mix emócií, že som revala s úsmevom na tvári a ani som nevedela prečo. Respektíve, vedela som prečo. Pretože to je sk**vene dobrý film. 11/10. A Tom Hanks je jednoducho génius.

Titulné fotky: Flickr.com, Wikimedia Commons, pixabay.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
41
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
393
Fňuk
Jeej Jeej
27
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
22 hlúpych nápadov, ktoré však dokonale fungujú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME