Filmy, ktoré si (takmer) každý pozrie, ale radšej sa k tomu nepriznáva

Každý z nás má medzi obľúbenými jeden z podobných filmov.

Zdroj: Universal Pictures / moviestillsdb.com

Každý z nás má nejaké to potešenie, ktoré ale radšej ukrýva v tajnosti. V anglickom jazyku je na to perfektný výraz „guilty pleasures“, pričom podeň možno zaradiť takmer všetko, od filmov cez hudbu až po obľúbenú sladkosť. Všetci poznáme pesničky, ktoré by sme dali do tohto zoznamu a na konci dňa na ne spoločne tancujeme, no aj napriek tomu sú zahalené rúškom hanby.

Rovnako obľúbené máme aj filmy, ku ktorým sa ale priznávame až po niekoľkých panákoch, lebo sa za ne z nejakého dôvodu tak trochu hanbíme. Pre mužov to sú možno super sladké, romantické filmy, pre iných filmy s veľmi nízkym hodnotením, prípadne také, ktoré sú považované za totálne kraviny bez akejkoľvek pointy.

Friends with benefits

Tento film má síce hodnotenie 72 % a skvelé obsadenie, no svojím dejom patrí medzi bežné romantické filmy. Výnimočný je možno práve tým, že v ňom hrá nádherná Mila Kunis a Justin Timberlake a treba uznať, že im to spolu veľmi ladí. Medzi obľúbenými ho majú rovnako chalani ako aj baby.

Sony Pictures / moviestillsdb.com

Láska nebeská

Jeden z tých filmov, ktorý by sa dal označiť ako romantické klišé. Každý z nás si však občas potrebuje pozrieť niektorý z romantických filmov, keď má náladu pod psa, prípadne, keď nedokáže vnímať nejaký zložitý dej filmu.

Srbský film

Film, ktorý videlo len veľmi málo ľudí a naozaj len tí odvážni so silným žalúdkom (alebo zvrátenou mysľou) ho dokážu dopozerať. Patrí presne k tým filmom, na ktoré sú len dva názory: buď sa niekomu páčil, alebo by bol najradšej, ak by takýto film neexistoval. 

Hady v lietadle

Nie, nejde o film pre dospelých. Určite sa v zozname guilty pleasures filmov nájde mnoho takýchto filmov, ktoré by sa dali označiť ako katastrofické. Nik však netuší, či je katastrofa to, že ich natočili alebo tie elementy, ktoré vo filmoch katastrofy spôsobujú.

Homer Simpson Reaction GIF - Find & Share on GIPHY

Norbit

Všetci máme v životoch tú trápnu komédiu, ktorú si vždy rád pozrieš, stokrát sa zasmeješ na rovnakých trápnych vtipoch a nikomu o tom nikdy nehovoríš. Toto by mohla byť jedna z nich.

Twilight

Takmer každé násťročné dievča sa priznáva k tomu, že si fičalo nielen na tomto filme, ale aj na knihách. Cítiť sa trápne v kolektíve bolo vždy príjemnejšie. 

Päťdesiat odtieňov sivej

A je úplne jedno, ktorá z jeho častí. Príbeh o bohatom BDSM týpkovi a slečne, ktorá sa do neho zamiluje, okorenený o light erotiku, videli nielen mnohé ženy, ale aj muži, ktorí sa k tomu nepriznávajú.

Universal Pictures / moviestillsdb.com

The Room

Dal by sa nazvať tým alternatívnym filmom, ktorý odporučíš len vybraným osobám, a ak sa k tebe vrátia s tým, že sa im páči rovnako ako tebe, chystáš svadbu. Film je často opisovaný podobne: „Je taký zlý, až sa ti bude páčiť.‘‘ Niekto považuje pozeranie tohto filmu za stratu času a iní za skvost kinematografie.

Love

Nie ten Lóve, zo slovenskej produkcie, ale ten od Gaspara Noé. Na tento zoznam by sa dali rovnako pridať všetky filmy tohto režiséra. Už len vďaka tomu, že sú jeho filmy také kontroverzné, že z nich na filmových festivaloch odchádzajú ľudia a v kinách tomu nebýva inak.

Niekto jeho produkciu miluje a iní ju nedokážu jednoducho vstrebať. Podobne to môže byť s týmto filmom, ktorý je veľmi bohatý na erotické scény a mnohí ho označujú ako porno.

Mamma Mia!

Muzikál postavený na pesničkách od skupiny ABBA, ktorý sa však ničím výnimočným od ostatných nelíši. Hodnotením tiež.

Universal Pictures / moviestillsdb.com

Prci, prci, prcičky

Typický film obľúbený medzi tínedžermi. Možno si ho mnohí radi pozrú aj po tom, ako už dávno nechali za sebou svoje tínedžerské časy. Ale radšej sa k tomu nepriznávajú. 

Saw

Veľmi známy horor, ktorý bol v minulosti veľmi populárny. Momentálne ho už však prevalcovali mnohé iné. Ak by sme chceli ostať pri hororoch, tak by tu rozhodne nemal chýbať ani Paranormal activity.

Scary movie

Tento film a všetky jeho pokračovania si tiež zažili svoju slávu. Paródie, ktoré nás bavili veľmi jednoduchým humorom a my sme sa nechali pokojne namotať.

Magic Mike

Obnažený Channing Tatum. Treba k tomu niečo viac dodať?

Warner Bros. Pictures / moviestillsdb.com

Existuje veľmi veľa filmov, ktoré by sa dali do podobného rebríčka zaradiť. Za čo môže niekto pociťovať nejakú hanbu, iní nemusia. Čo by si zaradil na svoj zoznam filmov s označením „guilty pleasure“?

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
28
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
16
Jeej
Uups Uups
10
Uups
Haha Haha
35
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
22 ľudí, ktorým sa podarilo učiniť vskutku fascinujúce objavy

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME