Filmy, pri ktorých si želáme, aby sa ich vymyslené prvky stali reálnymi

Kto by si nechcel vyskúšať noc v múzeu?

Zdroj: Aris Sfakianakis/ Alina Kovalchuk, Unsplash

Určite si už zažil ten pocit, že si sa začítal do knihy alebo ťa pohltil dej filmu natoľko, že si prestal vnímať realitu. Mnohokrát za to môže strhujúci dej, ktorý ťa po skončení filmu nechá v rozpakoch.

Akonáhle vidíš na obrazovke titulky filmu, tak chceš, aby to všetko existovalo aj v realite. Niektoré filmy sú také zaujímavé svojimi sci-fi prvkami, že túžime, aby sme si ich mohli vyskúšať na vlastnej koži aj my. Toto je niekoľko z tých, ktoré by sme si radi aj my sami vyskúšali v realite.

Podivný prípad Benjamina Buttona

Namiesto starnutia sa vracať postupom času do mladosti. Plastickí chirurgovia by nemali čo robiť, krémy na vrásky by stratili význam. Na sklonku života by sme sa všetci stretávali v oddelení s detským oblečením. Začínali by sme naše životy v bolesti a útrapách a následne by to všetko postupne mizlo s prichádzajúcou mladosťou.

Brad Pitt Film GIF - Find & Share on GIPHY

Harry Potter

Samozrejme, kto by nechcel mať čarovné schopnosti a všetky tie čarovné predmety, ktoré boli prítomné vo filmoch Harry Potter. Mať tak časovrat, s ktorým sa dostaneš na dve miesta naraz, alebo hop-šup prášok, prenášadlo a mnoho iných zaujímavých vecí.

Noc v múzeu

Kto by nechcel zažiť noc v múzeu, v ktorom by ožívali všetky exponáty. Síce mal s nimi hlavný hrdina poriadne problémy, no nakoniec si s nimi dal rady. Kto by nechcel vedieť o zaujímavých historkách priamo od exponátov? To by bol hneď zaujímavejší dejepis než ten, čo sme mali v škole.

Garfield

Snáď neexistuje človek, ktorý by sa nechcel porozprávať so svojím miláčikom. Alebo by ste sa chceli ocitnúť v koži ryšavého kocúra? Skúsili by ste si aspoň, aké to je byť svojím vlastným domácim miláčikom.

Alica v krajine zázrakov

Ocitnúť sa v krajine, ktorá je plná snov a zaujímavých zážitkov. Pomocou rôznych elixírov by si sa zväčšoval a zmenšoval. Porozprával by si sa s klobučníkom alebo mačkou Škľabkou či králikom. Niekomu by sa takýto zážitok veľmi nepozdával, no bolo by to rozhodne zaujímavé dobrodružstvo.

Other Black And White GIF - Find & Share on GIPHY

Klub putovných džínsov

Štyri kamarátky nájdu zázračné džínsy, ktoré nejakou záhadou pasujú každej jednej dievčine. Aj napriek tomu, že má každá inú postavu, tieto džínsy sadnú všetkým ako uliate. Ktorá žena by nechcela takéto zázračné džínsy?

Polnoc v Paríži

Sú ľudia, ktorí by veľmi radi stretli svoje idoly, ktoré už nežijú. Podobne to bolo aj v tomto filme, keď hlavný hrdina každý večer o polnoci stretáva Pabla Picassa, Ernesta Hemingwaya, Mana Raya, Henriho Matissa a ďalšie osobnosti vtedajšej kultúry. Akoby to nestačilo, ešte by si sa zamiloval do múzy Pabla Picassa a Modiglianiho.

Podfukári

Séria veľmi zaujímavých filmov o skupinke veľmi talentovaných iluzionistov. Jednoznačne ide o film, ktorý ťa vtiahne od deja. Ich triky a predstavenia by si veľmi rád užil každý naživo. Ak by existovali podobné vystúpenia, aké robili oni, určite by sme sa viacerí išli pozrieť.

Pipi dlhá pančucha

Mať vlastnosti Pipi dlhej pančuchy by určite nebolo na škodu. Vedieť len tak zdvihnúť koňa alebo čokoľvek, čo si zmyslíš, by mohlo byť fajn. Hlavne by bol tvoj tatko námorník a mal by si domáce zvieratká opičku a koňa. Čo viac by bolo človeku treba.

Rovnako super by bolo, ak by sme si mohli vyskúšať byť nejakým superhrdinom. Taktiež by nielen ženy prijali nejaký ten príbeh z romantického filmu. Existuje veľa sci-fi filmov, ktoré by si sme si radi vyskúšali aj v realite. Dobré konce si však môžeš vo svojom živote vytvoriť ty sám najlepšie.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
19 fotografií z vtáčej perspektívy, ktoré ti ukážu krásy sveta z nepoznaného uhla

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME