Filtre „Ktorá Disney postavička si?“ ovládli Instagram. Odkiaľ sa vzali a ako sa k nim dostať?

Jednoduchá zábavka sa postarala o prvú veľkú virálnu senzáciu roka 2020.

Zdroj: pixabay.com

Instagram ovládol nový trend, ktorý už určite stihol každý používateľ sociálnej siete zachytiť. Všetci, čo používajú Instagram a majú aspoň nejakých kamarátov, už nepochybne videli, ako aspoň jeden z nich odhalil, ktorou Disney postavičkou je.

Tentoraz nejde o novinku z dielne Instagramu, ale o novú senzáciu sa postarali samotní jej užívatelia. Instagram spravil dobre, keď umožnil ľuďom pridávať ich vlastne filtre, vďaka čomu o kreatívne kúsky skutočne nie je núdza.

Momentálne sa instagramoví nadšenci najviac bavia vďaka filtrom, ktoré im prezradia, ktorou Disney postavičkou sú. Akoby to niekoho zaujímalo. Filter stačí nainštalovať, zapnúť prednú kameru, zamieriť na tvár a nechať si vylosovať svoju novú identitu. Vznik virálneho fenoménu sa pripisuje Kevinovi, tvorcovi filtra ¿Qué princesa de Disney eres?

Originálna španielska verzia inšpirovala užívateľa arnopartissimo k vytvoreniu filtra Which Disney Are You? Tento filter sa neopiera len o princezné, ale vyberá až z dvadsiatich piatich rôznych postavičiek z dielne Disney. Popularita Which Disney Are You? narástla do nevídaných rozmerov a ľudia svoje výsledky zdieľajú nielen na Instagrame, ale aj na ďalších sociálnych sieťach.

Internet túži po odpovediach a chce vedieť viac. Na Instagrame sa preto vyrojilo množstvo ďalších filtrov, ktoré prinášajú odpovede na dôležité otázky: ak túžiš vedieť, ktorý si Pokémon alebo ktorá si postava z Harryho Pottera, filtre sú ti k službám! Takmer každý fandom má nejakú svoju verziu.

Ako sa k filtrom dostať? Galéria efektov, ktorá sa ti zobrazí priamo v kamere, je dosť neprehľadná a okrem základnej kategorizácie hľadanie filtrov nijako neuľahčuje.

Existujú dva jednoduchšie spôsoby: 1) otvoriť príbeh, v ktorom bol efekt použitý, kliknúť na jeho názov v ľavom hornom rohu a stiahnuť si ho odtiaľ, 2) ísť na profil autora filtra, otvoriť si záložku s efektmi a vybrať si, čo ti padne do oka.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Znaky, ktoré o tebe okamžite prezradia, že máš nedostatok sebavedomia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME