Finálna séria Game of Thrones štartuje už dnes. Ktoré fanúšikovské teórie sa naplnia?

Fanúšikovia už mesiace diskutujú nad možným vývojom príbehu. Dočkáme sa niektorej z ich teórií?

Zdroj: HBO

Tak sme sa dočkali. Záverečná séria Game of Thrones odštartuje už dnes. Konečne budeme svedkami veľkolepého zavŕšenia príbehu podľa série kníh Georga R. R. Martina. Je nepochybné, že na nás čaká množstvo prekvapení a nečakaných odhalení.

Fanúšikovia, samozrejme, už dlho špekulujú o tom, ako sa príbeh asi bude vyvíjať. Pozrime sa spolu na niektoré z týchto fanúšikovských teórií.

Jon Snow nájde dôkaz, ktorý potvrdzuje, že patrí k rodu Targaryenovcov

Fanúšikovia očakávajú, že v poslednej sérii nájde Jon Snow nejaký nezvratný dôkaz, ktorý potvrdí jeho pôvod. Aký dôkaz by to však mal byť? Zdá sa, že postavy nemajú veľa možností, ako Jonov pôvod dokázať. Ako však vieme z Martinových kníh, Rhaegar Targaryen bol romantik, známy tým, že komponoval hudbu a hral na harfe.

Existujú náznaky, že sa táto harfa nachádza v kryptách Zimohradu spolu s telom Lyanny Stark. V prvej epizóde seriálu sme navyše videli, ako Robert Baratheon nechal pierko na Lyanninom hrobe. Zdá sa, že tento hrob bude mať v ďalšom deji veľký význam.

Podľa fanúšikov je možné, že Rhaegar skomponoval na počesť narodenia svojho syna Aegona Targaryena Pieseň ľadu a ohňa, a možno sa táto pieseň nachádza v spomenutom hrobe a dokazuje Jonov pôvod.

HBO

Daenerys sa stane záporáčkou známou pod menom Šialená kráľovná

Táto teória rozhodne dáva zmysel. Daenerys sa síce profiluje ako bojovníčka za slobodu, ale zároveň ignoruje vlastné slabosti, a to aj napriek varovaniu ostatných (hlavne Tyriona a Jona). Napokon, jej vlastný otec bol šialenec, ktorý zničil každého, kto sa mu postavil na odpor. Nie je teda vylúčené, že Daenerys bude kráčať v jeho šľapajách.

Ďalšia teória však tvrdí, že Daenerys sa nestane Šialenou kráľovnou, ale Nočnou kráľovnou. Tá je popisovaná ako ženský Nočný kráľ. Pokiaľ sa pozrieme na legendu, ktorá hovorí o jej príchode, zistíme, že Daenerys sa jej dosť podobá (bledá koža, biele vlasy), navyše sme dostávali možné náznaky o jej prerode počas celého seriálu.

HBO

Jon a Daenerys sa navzájom zradia

Je možné, že pokiaľ vyjde najavo príbuzenský vzťah medzi Jonom a Daenerys, obaja sa postavia proti sebe. O takzvanej tretej zrade sa hovorí v proroctve, ktoré vyslovila sama Daenerys. Ako to teda medzi nimi bude?

Niektorí fanúšikovia teoretizujú, že ju Jon napokon zavraždí. Pokiaľ je Jon Princom, ktorý bol sľúbený, musí tiež mať meč Svetlonos, ktorý však podľa proroctva musí zabodnúť do srdca milovaného človeka. Bude to Daenerys?

Nastať môže aj to, že Jon a Cersei za sebou nechajú všetky svoje rozpory a napokon sa vezmú. Tým pádom by mal Jon armádu Kráľovho prístaviska ako aj Zimohradu, čo by mu výrazne pomohlo proti armáde mŕtvych.

HBO

Melisandra sa vráti s vojskom, ktoré pomôže zachrániť svet živých

Naposledy sme červenú kňažku videli pri rozhovore s Varysom, v ktorom sa mu zdôverila, že má namierené do Volantisu, jedného zo 7 slobodných miest Essosu. Pri lúčení s Varysom ho však ubezpečila, že sa jedného dňa vráti, pretože „musí zomrieť v tejto krajine“, podobne ako on. Volantis je miestom, kde sa nachádza jeden z najväčších Červených chrámov, v ktorom sa stretávajú všetci prívrženci náboženstva R’hllor a uctievači Pána svetla.

V 6. sérii sme mali možnosť vidieť na tomto mieste Kinvaru – ďalšiu červenú kňažku, ktorá hovorila o Daenerys ako o prisľúbenej kráľovnej. Vzhľadom na to, že Melisandra je podobného názoru, je tu istá pravdepodobnosť, že sa s Kinvarou spoja, aby spoločne s „Ohnivou rukou“ – otrockými bojovníkmi, strážiacimi mesto Volantis, vyšli na pomoc do vojny živých proti mŕtvym.

Game Of Thrones Everything GIF - Find & Share on GIPHY

Sansa a Gendry sa dajú dokopy

Keďže sa Gendry po pauze znovu objavil v 7. sérii, fanúšikovia začali špekulovať, že to bude práve on, kto skončí so Sansou. Koniec-koncov, v úvode seriálu Ned Stark predpovedal, že Sansa sa zamiluje do niekoho, kto je silný, múdry a odvážny.

A tieto predpoklady Gendry rozhodne spĺňa. Dá sa očakávať, že Gendry ako skúsený kováč bude vo finále zohrávať kľúčovú úlohu. Či však naozaj Sansa skončí v jeho náručí? Uvidíme.

HBO

Jaime zabije svoju sestru Cersei

Aj napriek tomu, že táto teória znie nesmierne kruto, vôbec nemusí byť ďaleko od pravdy. Jaime prešiel v 7. sérii značnou „transformáciou“ a opustil svoju sestru, ktorú miloval, pretože pochopil, že Cerseina nebezpečná hra má slabé nádeje na úspech.

Pomoc svetu zvíťazila nad lojalitou k rodine a korune a Jaime sa vydáva na Sever. Každému je jasné, že nedodržanie sľubu voči Daenerys má len 2 scenáre – buď vyhrajú mŕtvi a prídu na juh zničiť všetko živé, alebo vyhrá Daenerys a zničí Lannisterovcov a vykoná tak odplatu za zradu.

Navyše, proroctvo o osude Cersei sa pomaly, ale isto, napĺňa. Mala nielenže prísť o svoje deti, ale zomrie rukou „valonqara“ (čo v preklade z valyrijčiny znamená „malý brat“). Týmto „malým bratom“ môže byť chápaný práve Tyrion, no vzhľadom k tomu, že Jaime sa narodil niekoľko minút po svojej sestre Cersei, môže toto proroctvo byť mierené práve na neho.

Season 7 Wtf GIF by NRK P3 - Find & Share on GIPHY

Cersei nezomrie rukou nepriateľa, ale zabije ju jej vlastné tehotenstvo

Zostaňme ešte pri Cersei. Tá sa v jednej z posledných epizód 7. série priznala, že čaká Jaimeho dieťa. Ak vezmeme do úvahy proroctvo veštice o tom, že jej zomrú všetky 3 deti, vzniká tu priestor na viacero alternatívnych teórií. Buď o tehotenstve klame v snahe udržať si Jaimeho na svojej strane alebo tehotná skutočne je, no zomrie skôr, ako sa dieťa narodí, a to práve rovnakým spôsobom ako zomrela jej matka, keď priviedla na svet brata Tyriona, za čo ho celý život nenávidí.

Práve tento scenár by bol irónou jej osudu, pretože by Cersei zomrela podobne ako jej matka a jej spor s bratom by skončil nepriamym víťazstvom Tyriona, ktorý obvinenia za smrť matky znášal nielen od nej, ale aj od otca Tywina.

Got Cersei Lannister GIF by Game of Thrones - Find & Share on GIPHY

Je Samwell Princ, ktorý bol sľúbený?

Legendárna postava Azora Ahaia je niekto, kto bude bojovať proti silám temna a zjednotí ľudí vo finálnych bojoch. Kto však Azor Ahai vlastne je? Môže to byť doslova ktorákoľvek z postáv, avšak, fanúšikovia tipujú, že by ním mohol byť Sam. Podľa nich môže ísť o tajné dieťa Rhaegara a Elie Martell. Tým pádom by patril do rodu Targaryenovcov.

Podľa inej teórie by mohol byť Princom, ktorý bol sľúbený, Jaime Lannister. Dajú sa naňho totiž vztiahnuť niektoré kľúčové prvky proroctva. Ďalšia skupina divákov zastáva skôr názor, že sa Jaime stane Nočným kráľom, čo podľa nich viac zodpovedá charakteru postavy.

HBO

Tyrion a jeho úloha

Niektorí diváci poukázali, že Tyrion tiež môže patriť k rodu Targaryenovcov. Podľa tejto teórie oplodnil Aerys Joannu, ktorá zomrela pri pôrode. Spomínate si tiež na Tywinove slová Tyrionovi? Povedal mu, že nie je jeho syn. To by možno vysvetľovalo aj jeho chlad, ktorý voči nemu celý čas choval.

Ďalšia teória hovorí o tom, že Tyrion v posledných epizódach možno zradí Daenerys. Uzavrie totiž dohodu so Cersei. Keď Tyrion zistil, že je Cersei tehotná, mohol s ňou uzavrieť dohodu s tým, že zabezpečí, aby sa jej dieťa stalo kráľom/kráľovnou a nahradilo Daenerys. To by možno vysvetľovalo jeho nepokoj, keď počul, že Jon a Daenerys majú sex. Pokiaľ by Daenerys otehotnela, Tyrionovi by to mohlo skomplikovať plány.

HBO

Arya sa stane Malíčkom

Podľa tejto teórie je možné, že väčšina oblastí juhu sa ešte nedozvedela o smrti Malíčka, takže to pre Aryu vytvára ideálnu príležitosť. Mohla by odcestovať do Kráľovho prístaviska, pričom by využila Malíčkovu tvár ako masku. Tým by sa mohla pohodlne dostať k ďalším ľuďom, ktorých plánuje zabiť.

HBO

Arya zabije Cersei

Toto vás pravdepodobne neprekvapí, keďže Arya plánuje vraždu Cersei už poriadne dlho. Podľa viacerých fanúšikov je možné, že sa jej podarí svoju úlohu splniť práve v poslednej sérii. Dôkaz pochádza priamo z nakrúcania, keď predstaviteľka Arye – Maisie Williams – prezradila, že ako praváčka musela trénovať s mečom v ľavej ruke.

To môže naznačovať, že Arya prevezme identitu Jaimeho, aby sa dostala bližšie k Cersei a následne ju zabije.

HBO

Otcom Cerseinho dieťaťa je Euron Greyjoy

Počas trvania seriálu sme dostali niekoľko náznakov vzájomnej náklonnosti medzi Cersei a Euronom Greyjoyom. Je možné, že by skrývali zakázanú lásku?

Tým pádom by bol otcom Cerseinho dieťaťa práve Euron a nie Jaime. Euron a Cersei napokon prišli s plánom, ako zradiť Jona a Daenerys. Zaujímavé je, že sa o tom nezmienili Jaimemu. Netaja teda ešte niečo iné?

HBO

Je Bran Stark Nočný kráľ?

Táto teória je pravdepodobne jedna z najdiskutovanejších. Niektorí diváci si povšimli jeho podobnosť s obávaným Nočným kráľom, hoci herecký predstaviteľ Isaac Hempstead-Wright si pravdivosťou tejto teórie príliš istý nie je. Ale ktovie.

Armáda mŕtvych zvíťazí a Nočný kráľ sa stane vládcom sveta

Táto teória je niečo, čo si praje asi málokto, kto sleduje Game of Thrones. Vzhľadom na to, že počas 7. série sme zažili od scenáristov nečakané zvraty, prekvapenia a šoky v podobe úmrtia postáv, ktoré sme považovali za „tie dobré“, bolo by naivné myslieť si, že tomu bude inak aj v poslednej 8. sérii.

Takže happyend sa nekoná, všetci zomrú a mŕtvi ovládnu svet. Dosť krutý koniec, no dúfajme, že táto teória je len výplodom fantázie fanúšikov, ktorí v zúfalstve a dlhom čakaní na vyvrcholenie jedného z najpopulárnejších seriálov dnešnej doby vymysleli všetky možné scenáre ďalšieho vývoja. Uvidíme…

Video: Ich prechod cez stenu bol viac než hladký, takže zastaviť ich rozhodne nebude jednoduché…

Loading

Ktorá z týchto teórií je podľa teba najpravdepodobnejšia?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Zdroj: esquire.comcosmopolitan.commentalfloss.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Na vlastnej koži: Na zoznamke som balila mužov na trápne baliace hlášky

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME