Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Finančná správa zadržala vyše 366 kg nelegálneho tabaku do vodných fajok

Páchateľovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.


Kriminálny úrad finančnej správy (KÚ FS) v Bratislave zadržal vyše 366 kilogramov nelegálneho tabaku do vodných fajok. Škoda na daniach mohla byť vyše 37.000 eur. Vo štvrtok o tom informovala hovorkyňa FS Martina Rybanská.

„V rámci akcie Gróf v uplynulých dňoch vykonali prehliadku motorového vozidla a nebytového priestoru v Bratislave,“ uviedla Rybanská. „Odhalených bolo viac ako 366 kilogramov tabaku rôznych značiek do vodných fajok bez označenia platnou kontrolnou známkou,“ dodala.

Shutterstock

Okrem nelegálneho kontrabandu podľa hovorkyne FS kriminalisti zaistili aj motorové vozidlo, finančnú hotovosť vo výške 7000 eur, mobilné telefóny, notebook, písomnosti a doklady súvisiace s trestnou činnosťou, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu.

Zadržaný páchateľ je väzobne stíhaný a bolo mu vznesené obvinenie z porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru. Rybanská dodala, že v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.