Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 22.6.2024
sk
Paulína
, Paula, Pavla
cz
Pavla

Fingoval smrť, aby videl, kto príde smútiť. Dopadol rovnako ako známy paleontológ

"Zarmútilo ma, keď mu na pohreb nikto neprišiel. Chcel som zistiť, koľkí prídu mne."


60-ročný Baltazar Lemos z Brazílie sa zrejme inšpiroval Rossom Gellerom, ktorý v jednej časti predstieral svoju smrť, aby vedel, komu na ňom skutočne záleží. Určite aj tebe niekedy napadlo, kto všetko by za tebou smútil a koľkí podniknú cestu hodiť ti hrudu na rakvu.

Skúsený ceremonialista

Baltazar je dlhoročný usporiadateľ pohrebných ceremónií, na ktorých ho často zarazí, že na pohrebe je len zopár trúchliacich.

 „Za posledné dva roky som vykonal 889 rozlúčkových obradov. Na niektorých boli len dvaja, na iných aj 500 ľudí.“

Muž oznámil svoju smrť na sociálnej sieti a pripravil falošný pohreb. Začiatkom roka na facebookovom profile zverejnil zdanlivo nevinnú fotografiu s textom modlitby a vysielaním pozitívnych vibrácií. Z pozadia je okato vidieť, že stojí pred nemocnicou Alberta Einsteina v Sao Paule, čo naznačuje, že sa asi niečo deje.

Post na druhý deň stroho oznamuje, že zomrel. To zanechalo jeho rodinu v značnom šoku, keďže netušili, že mu niečo je.

„Dnes popoludní nás opustil Baltazar Lemos. Bližšie informácie napíšeme neskôr.“

That's one way to find out who your real friends are! Read more 👉 https://trib.al/z3Rgprx

Posted by Daily Mail on Friday, January 27, 2023

Ľudia príspevok komentovali a pýtali sa na podrobnosti o jeho smrti a príčine, no ďalších informácií sa nedočkali. Až na údaje o čase a mieste smútočnej ceremónie.

Priatelia a rodina na pohreb dorazili

Uctiť si pamiatku do kaplnky v jeho rodisku prišli viacerí priatelia a rodina. Len čo sa obrad začal, z reproduktorov sa ozval Lemosov hlas, ktorý podrobne opisoval 60 rokov jeho života.

Prítomní boli prekvapení, slzy tiekli potokmi. Predpokladali, že pred smrťou stihol nahrať kazetu. Pre dovŕšenie dramatickej scény sa otvorili dvere na oltári so zázračne vzkrieseným nebožtíkom. Smútiaci boli zhrození a zmätení, mnohým sa naďalej rinuli slzy v domnienke zázraku.

Zdá sa, že falošný pohreb nemal úspech, aký od neho „druhý Ježiš“ očakával. Keď sa snažil vysvetliť, prečo predstieral svoju smrť, zhromaždenie sa rozhorelo hnevom a besom. Nedokázali stráviť túto dávku krutosti.

Len či prídu aj nabudúce

Ak to bola pre muža nejaká útecha, na jeho pohrebe sa objavilo viac ľudí ako len dvaja známi zo školy pri zmŕtvychvstaní Rossa.

Príbeh Baltazara Lemosa sa na sociálnych sieťach rýchlo zvirálnil, začali ho kontaktovať médiá v snahe dozvedieť sa viac o jeho motivácii. Tvrdí, že nechcel spôsobiť žiaľ, ale videl v tom jediný spôsob, ako zistiť, kto za ním bude smútiť po jeho reálnej smrti.

 „Nápad som dostal pred piatimi mesiacmi. Chcel som, aby to vyzeralo, že som naozaj zomrel. Ľudia si to vyložili po svojom. Pravda je taká, že som chcel vedieť, kto príde za mnou.“

Za svoj výstrelok sa ospravedlnil. „Nikomu som to nepovedal, pretože som dúfal, že to vyjde. Nemal som v úmysle nikomu ublížiť alebo uraziť. Úprimne sa všetkým ospravedlňujem.“


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.