Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Máme tu epidémiu koronavírusu a týka sa takmer celého sveta. Upozorňuje sa na to, aby ľudia dodržiavali hygienu, poriadne si umývali ruky s vodou a mydlom a používali antibakteriálne gély.

Zvýšená hygiena nastala aj na mnohých pracoviskách, kde sa denne premelú desiatky ľudí. Niektoré firmy však majú na to obzvlášť zvláštne postupy. O tom, ako sa táto firma rozhodla urobiť si poriadnu hanbu, informoval portál Daily Dot.

Ich kreativita sa nestretla s pochopením

Na Twitteri sa objavili fotografie z ropnej spoločnosti Aramco, na ktorých je ich zamestnanec, ktorý je doslova živým stojanom na antibakteriálne mydlo.

Firma zrejme chcela upozorniť svojich zamestnancov na zvýšenú hygienu a presvedčiť sa o tom, že ju budú ich zamestnanci naozaj dodržiavať. Na fotografiách vidíme zamestnanca, ktorý má na sebe rúško a je na ňom pripevnená špeciálna tabuľa s nápisom: dezinfekcia rúk.

Mnoho ľudí, ktorí sa s fotografiami tohto zamestnanca stretli, okamžite firmu odsúdili. Je to jednoznačne veľmi zlý krok, a ak si firma myslela, že je to kreatívny nápad, tak sa mýlila. Chudák človek, ktorý sa musel stať živým nosičom dezinfekcie na ruky, je zjavne frustrovaný zo svojej úlohy aj na fotografiách.

Ľudia označili tento akt za rasistický a dehonestujúci. Magazín Middle East Eye upozornil túto ropnú spoločnosť na ich správanie. Tá sa následne na Twitteri vyjadrila, že činnosť stopli a podniknú kroky, aby sa to viac neopakovalo. Ešte predtým však napísali, že považujú tento akt za urážlivý, no chcú zdôrazniť, aké je dôležité, aby boli zamestnanci po vypuknutí koronavírusu svedomití.

Viacerí ľudia sa nad fotografiami pozastavili a ihneď firmu za tento počin odsúdili. Zdá sa tak, že nielen na Slovensku sú firmy, ktorých kreatíva súvisiaca s koronavírusom nedopadla najlepšie. Nuž, nie každá viralita je fajn.

Zdroj: dailydot.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.