Piatok 12.8.2022
sk
Darina
, Dárius, Dária
cz
Klára
, Clara

Firma odmietla uchádzačku o prácu. Rozhodnutie sa jej však podarilo zmeniť vďaka meme

Aj meme občas môže odštartovať tvoju kariéru.


Čo napísať do životopisu? Čo napísať do motivačného listu? Čo hovoriť, nehovoriť, robiť či nerobiť na pohovore, aby si nemysleli, že si totálny idiot? Tieto otázky minimálne raz googlil každý uchádzač o prácu, ktorý chce budúceho zamestnanca aspoň na oko presvedčiť o svojej profesionalite, no ako sa zdá, úplne zbytočne.

Netreba si to komplikovať – občas stačí poslať meme. Keď ti firma napíše, že ťa neberie, väčšinou s tým už veľa nenarobíš. Pozíciu pravdepodobne ponúkli inému uchádzačovi a ty sa môžeš aj rozkrájať, ich rozhodnutie nezmeníš. No ako sa zdá z príbehu tejto ženy, ktorá na TikToku vystupuje ako @swedishswan, niekedy je to predsa možné.

Na pohovor ju pozvali vďaka meme

Vo virálnom videu, ktoré doposiaľ nazbieralo viac ako 2 milióny zhliadnutí, žena prezradila bizarný spôsob, akým sa jej podarilo prebojovať na pohovor do firmy, ktorá o ňu pôvodne nemala záujem. „Zobudila som sa a našla som si mail od ďalšej firmy, ktorá ma nezobrala. Naozaj som tú prácu chcela,“ hovorí.

„Tak som sa inšpirovala mladými a ako odpoveď som im poslala meme. Fungovalo to. Obratom mi prišiel mail, v ktorom mi oznámili, že napokon ma predsa pozývajú na pohovor. Neverím, že to zabralo,“ dodáva. Serióznosť je síce jednou z kvalít, ktorú budúci zamestnávateľ od podriadených vyžaduje, ale predsa, aj personalisti sú len ľudia. A ľudia sa radi smejú.

„Ako človek z brandže ti hovorím, aj ja by som ťa pozvala na pohovor,“ napísala do komentárov jedna žena. „Možno len chceli zistiť, kto o tú prácu naozaj stojí,“ napadlo zase ďalšiemu. „Aj ja som dostala prácu len vďaka tomu, že som odpísala na mail, v ktorom ma odmietli. Povedala som si, čo môžem stratiť?“ dodal zase ktosi iný. A čo ty? Už sa ti podarilo nájsť si prácu podobne vtipným spôsobom?

Žena dostala pozvánku na pohovor vďaka meme
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť