Firma vymyslela originálne rúška a využila tak dieru na trhu

Rúška nad zlato!

Zdroj: Arisa Chattasa, Unsplash

Na Slovensku sa ešte len začalo hovoriť o koronavíruse a vzápätí boli v lekárňach vypredané všetky rúška. Kiežby sa tak ľudia chceli chrániť, keď „okašliavajú“ polovicu svojich kolegov v kancelárii.

Sila médií je však naozaj veľká a mnohokrát sa ľudia nechajú opantať davovou psychózou. Popularitu rúšok využila istá firma, ktorá našla dieru na trhu a rozhodla sa ju využiť. Nové rúška sa objavili na oficiálnej stránke faceidmasks.com.

Rúška, s ktorými nemáš problém odomknúť svoj mobil

Rúška majú názov N95 a majú naozaj nezvyčajný motív, na aký nie sme zvyknutí. Majú totiž na sebe motív tváre človeka, ktorý rúško nosí. Pretože si ho môžeš dať vyrobiť doslova na mieru, čo sa týka jeho vizuálnej stránky. Načo je toto všetko dobré? No predsa, aby si si dokázal odomknúť svoj telefón. Mnohé smartfóny majú totiž funkciu odomykania obrazovky pomocou rozpoznávania tváre.

Keď máš na sebe bežné rúško z lekárne, tak je viac ako možné, že sa ti nebude dať odomknúť telefón pomocou nasnímania tváre. Firma Resting Risk Face sa preto rozhodla uľahčiť to ľuďom a vytvorila rúška, s ktorými sa vám bude dať odomykať telefón bez problémov. A navyše budete stále chránení proti nebezpečným vírusom.

Ako to funguje?

Jednoducho nahráš fotku svojej tváre, prispôsobíš si to tak, ako chceš, aby tvoja tvár vyzerala na maske, a potom už len počkáš, kým táto firma urobí svoju mágiu. Následne vďaka rôznym mapovacím programom prispôsobia fotografiu tváre na masku tak, aby všetko dokonale sedelo bez zdeformovania.

Okrem toho prispôsobia aj gumičku tak, aby sedela s tvojím tónom pleti. Farby, ktorými je vytváraná potlač na masku, sú netoxické a nijak neovplyvňujú dýchanie. Masku môžeš nosiť dennodenne, vždy keď sa potrebuješ vyhnúť nežiadúcim vírusom.

Nejde len o odomykanie telefónov

Po zverejnení na Twitteri sa ukázalo, že rúška by mohli mať nielen funkciu pri odomykaní telefónov. Viacero ľudí sa vyjadrilo, že by sa hodili takéto rúška aj do nemocnice, určite by to zlepšilo pacientom náladu. Hlavne v prípadoch detí, ktoré ležia v nemocnici.

Samotná Danielle Baskin, produktová dizajnérka, na Twitteri zverejnila niekoľko ďalších vlastností, ktoré toto rúško má. Jednou z nich má byť aj to, že masky vyzerajú lepšie ako tie bežné, prípadne, že budete rozpoznaní nielen svojím telefónom, ale aj kamarátmi. Okrem toho nebudete roznášať na svojich kolegov bacily, ak ste náhodou niečo pochytili.

To všetko len za 40 dolárov

Výroba takejto masky stojí 40 dolárov. Nie je to náhodou vtip? Aj na samotnej webstránke produktu nájdete sekciu, kde je otázka, či ide o žart. Odpoveď znie nejak takto: „Áno. Nie. Nie sme si istí. Vírusy nie sú sranda. Umývajte si ruky, keď môžete. A dajte sa očkovať, keď môžete.“

Na tieto masky sa našli rôzne reakcie. Niektorí si myslia, že sú takéto masky úplná zbytočnosť a iní im našli aj iné využitia. Napríklad, keď budeš mať zlú náladu a nebudeš mať chuť ľuďom niečo vysvetľovať, jednoducho si dáš rúško s úsmevom na tvári a máš vybavené.

Zdroj: faceidmasks.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Takto vyzerajú hračky pre dospelých a nemajú nič spoločné s erotikou


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME