Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Počas štyroch dekád studenej vojny boli po celom svete rozosiate základne, raketové silá a bunkre, ktoré mali zabezpečiť aký-taký chod štátu (a, samozrejme, jeho prostriedkov odvety) aj počas jadrovej apokalypsy.

V priebehu posledných tridsiatich rokov mnohé tieto objekty stratili využitie a štáty sa ich začali zbavovať. Novým prírastkom na trhu so silami na interkontinentálne balistické strely je táto nehnuteľnosť, umiestnená v utajenej lokalite v americkom Kansase.

Juegos Fallout GIF - Find & Share on GIPHY

Útočisko na prežitie apokalypsy

Spoločnosť Survival Condo teraz priestory ponúka na predaj. Dvojizbák s kúpeľňou sa predáva za 1,5 millióna dolárov (cca 1,3 milióna eur), celé poschodie dostaneš za tri milióny (cca 2,6 milióna eur). Bunker si ponecháva všetky funkcie potrebné na prežitie apokalypsy a predstavuje výhodné útočisko v časoch nukleárnej vojny. Žiaľ, 117-tonové balistické strely SM-65 Atlas nie sú súčasťou výbavy.

Štrnásťposchodové silo bolo vybudované tak, aby dokázalo prežiť priamy zásah jadrovými zbraňami. Svojim obyvateľom poskytuje ochranu pred nukleárnymi, biologickými a chemickými zbraňami. Samozrejmosťou je spoľahlivý zdroj pitnej vody a elektriny.

profimedia
profimedia

Útulný priestor s telocvičňou

Protiatómový bunker nemusí znamenať len neútulné šedivé steny. Tvoj podzemný domov môže pôsobiť útulne ako akákoľvek normálna domácnosť, obývajúca bežný dom. Interiér ponúkaného bunkra vyzerá naozaj pohodlne.

Keďže sa v prípade katastrofy celý tvoj životný priestor obmedzí na pár poschodí bunkra, určite príde vhod spôsob, ktorým by si si chýbajúci pohyb mohol vykompenzovať. Toto zariadenie celé jedno poschodie vyhradilo na účel praktickej telocvične, ktorá nepochybne nájde svoje využitie.

profimedia

Nájdeš tu aj kino či bazén

Dôsledkom jadrovej vojny môže byť aj rádioaktívne zamorenie krajiny, ktoré neustúpi ani po desiatkach či stovkách rokov. Keď je vonku škaredo, tak zostanem doma a pozriem si film. To platí nielen v dnešných mierových časoch, ale aj v prípade globálnej katastrofy. Obyvateľov bunkra preto poteší aj malé, ale útulné kino.

Ak by niekomu chýbali dovolenky pri mori, nemusí zúfať. Bunker má tiež vlastný „prímorský rezort“ s bazénom a rekvizitami, ktoré sa zúfalo snažia napodobniť atmosféru pri mori. Počas pobytu v podzemnej diere je to to najlepšie, čo je k dispozícii.

Konštruktéri bunkra mysleli aj na jeho udržateľnosť a jeho útroby disponujú možnosťami na pestovanie zeleniny a ovocia. Dokonca nechýbajú prostriedky na chov niektorých druhov rýb.

Vieš si predstaviť, že by si tu strávil niekoľko rokov?

profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia

Zdroj: profimedia.sk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť