Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Seriál FITKUJ DOMA je tu s ďalšou časťou, v ktorej sa budeme venovať cvikom na bicepsy. Nakoľko fitká momentálne kvôli koronavírusu fungujú v obmedzenom režime, spolu so sieťou fitness centier FIT UP! sme sa rozhodli začať s článkovým seriálom, v ktorom vám prinesieme efektívne cviky na doma a užitočné rady, ktoré ocení nováčik, ale aj človek, ktorý sa zdravému životnému štýlu venuje už nejaký ten piatok. Sme si istí, že si medzi nimi nájde niečo nové každý.

Kým sa však dostaneme k ukážkam cvikov z tréningového programu DOMÁCE CVIČENIE, ktorý zostavil Peter Kučera, osobný fitness tréner I. kvalifikačného stupňa, vysvetlíme si, prečo by sme túto partiu nemali v tréningoch vynechávať.

Prečo by sme mali cvičiť bicepsy?

Asi neexistuje návštevník fitka, ktorý netúži po veľkých bicepsoch, ktorými by mohol konkurovať aj Arnoldovi. Posilňovanie bicepsov patrí rozhodne k najobľúbenejším partiám, nakoľko ide o neprehliadnuteľnú časť tela, na ktorej si zakladá mnoho mužov. Nehovoriac o tom, ako radi si ich zvyknú porovnávať.

Vo svojich začiatkoch však mnohí natrafia na krutú realitu, že nestačí donekonečna dvíhať jednoručku, či fakt, že za veľa vecí, medzi ktoré patrí napríklad tvar svalu, môže genetika. Ak navyše popri honbe za obrími bicepsmi zabúdaš na tricepsy a ďalšie pridružené partie, je to ako keď makači vo fitku vynechávajú leg day. Takéto cviky na vyformované ruky by však nemalo zanedbávať ani nežné pohlavie, ktoré sa pri cvičení väčšinou zameriava na klasické ženské partie.

EMEFKA

Kto je Peter Kučera?

Peťo sa trénerstvu vo fitness a kulturistike aktívne venuje už sedem rokov a momentálne pôsobí vo fitness centre FIT UP! Zameriava sa na funkčné tréningy a na posilnenie stredu tela (CORE) a svalov HSS (hlbokého stabilizačného systému), pri ktorom telo pracuje komplexne a zapája maximálne množstvo svalových skupín.

Sústreďuje sa najmä na osvojenie správnej techniky cvikov, rozvoj kĺbovej pohyblivosti a posilnenie oslabených a pretiahnutých skrátených svalov, ktoré spôsobujú svalovú disbalanciu, bolesti chrbta, krku a hlavy.

EMEFKA

Tréner Peter Kučera sa vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodol vypracovať tréningový program DOMÁCE CVIČENIE, vďaka ktorému si doma efektívne precvičí celé telo skutočne každý. Všetko, čo budeš na jeho cviky potrebovať, je odporová guma, expander a dve dlhé šatky alebo šál.

Nižšie nájdeš dve ukážky cvikov na bicepsy z Peťovho programu. Jeho kompletný 5-dňový tréningový plán, ktorý obsahuje 44 cvikov a zostane ti už navždy, si môžeš stiahnuť na tejto stránke.

Kladivové príťahy

1. Zachytíme sa o šatku (šál) kladivovým úchopom a s rovným spevneným chrbtom vystrieme ruky.

2. S výdychom priťahujeme predlaktie k hlave, ale ruky a lakte držíme stabilne v rovnakej polohe.

3. S nádychom pomaly vystierame ruky.

Chyby: Prehnutý spodný chrbát, uvoľnené brucho, lakte klesajú dole.

Peter Kučera

Izolované ťahy s expanderom v ľahu

1. Vzpriamene si ľahneme na chrbát s rukami vystretými vedľa tela a o chodidlá si zaprieme expander.

2. Lakte máme položené na zemi a s výdychom priťahujeme päste k prsiam.

3. S nádychom ruky pomaly vystierame k zemi.

Chyby: Rýchle vystieranie rúk, prílišné zdvíhanie lakťov.

Peter Kučera

Predchádzajúce časti seriálu FITKUJ DOMA nájdeš tu

Tento obsah vznikol v spolupráci s FIT UP!


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje