Sobota 21.5.2022
sk
Zina
cz
Monika

Fitnesák s citom pre filozofiu sa vďaka imidžu starovekého Gréka stal internetovou hviezdou

Na ceste ku kalokagatii!


Pamätáš si z čias základnej školy slovíčko kalokagatia? Pojem, ktorý sme preberali v súvislosti so starovekým Gréckom, by sa v jednoduchosti dal preložiť ako „súhra tela a duše“, teda akýsi antický ideál osoby, ktorá je rovnako silno vyvinutá po stránke fyzickej aj mentálnej.

Zdá sa, že kalokagatia nie je starý a zaprášený koncept, ktorý patrí do dávnej minulosti. Kalokagatia je stále živá aj vďaka ľuďom ako Alan Scheer, známy tiež ako The Fitness Philosopher či scheereddzz. Tento fitnesák s citom pre filozofiu sa vďaka imidžu a mindsetu starovekého Gréka stal internetovou hviezdou, uvádza Know Your Meme.

Veľký prerod

Ešte donedávna bol Alan v prostredí internetu len jedným z miliónov mladých chalanov, ktorí na svoj Instagram pridávajú bežné fotografie z výletov, zo stretnutí s kamošmi alebo z posilky. Jeho láska k cvičeniu však viedla k tomu, že čoskoro sa fitness stal hlavným motívom jeho profilu.

Dôležitým krokom pre to, aby sa Alan stal tým, kým je v súčasnosti, bolo založenie TikToku. Na tejto sociálnej sieti sa mu značne rozšírilo publikum. Súčasne s príchodom na TikTok sa Alan začal viac sústreďovať na filozofické aspekty cvičenia a života vôbec.

Návrat do staroveku

Čím Alan dokončil svoj prerod na skutočného antického Gréka, bolo to, keď si na začiatku roka 2022 nechal narásť hustú bradu. Športovec zavŕšil svoju transformáciu po stránke vizuálnej, fyzickej aj mentálnej. Samozrejme, internet si to všimol a Alan získal státisíce fanúšikov.

Dnes si svoj status „gréckeho boha“ nesmierne užíva a so svojím publikom má úžasný vzťah. Na TikToku zdieľa príspevky zábavného, ale aj filozofického charakteru. Samozrejme radí aj ohľadom cvičenia, je vždy nápomocný a veľmi ochotný pomôcť druhým k ich vlastnému rozvoju. Pretože to je to, čo hrdinovia robia!


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť