Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Zachraňovanie zvieratiek je jednou z mnohých povinností hasičov na celom svete. Mačky uviaznuté na stromoch sú bežným štandardom a klasikou, dobre známou aj z nejednej komédie. Niekedy ale majú záchranári do činenia s exotickejšími druhmi. O tom, že vo výškach môže uviaznuť aj vták sa presvedčili príslušníci londýnskeho hasičského zboru, keď zachraňovali samičku žlto-modrého exotického papagája, zvanú Jessie. Ako sa ukázalo, Jessie má skutočne špinavý zobák!

Jessie sa zdržiavala na streche už celé tri dni a majiteľ sa obával o jej zdravie. Možno sa zranila a nie je schopná vrátiť sa domov. Hasiči sa na strechu vyštverali na dlhom rebríku a snažili sa vtáka nalákať jedlo a mäkučkú deku. Jessie ale ponuku odmietla a vytrvalo zostávala na svojom mieste. Stále nebolo jasné, prečo je vták taký tvrdohlavý a nie je ochotný spolupracovať.

London Fire/SWNS.COM

Jessie nielenže nespolupracovala, na hasičov dokonca priamo zaútočila. Hoci len slovne. V priebehu celej záchrannej akcie papagáj na mužov sypal najtvrdšie vulgarizmy, z ktorých najčastejšie zaznela fráza „F*ck off!“ Podľa majiteľa vták dokáže hovoriť dokonca aj po grécky a po turecky. Toto vyhlásenie sa nedá nijako potvrdiť, keďže Jessie na urážanie hasičov stačila anglická časť jej slovníka.

https://tenor.com/view/fuck-off-go-fuck-off-rebel-wilson-gif-4412815

Ako sa akcia skončila? Jessie je v poriadku a nijako si neublížila. Predtým ale musela dovŕšiť svoj výsmech hasičom –  po úmorných snahách privolať ju nadol sa z ničoho nič zodvihla, uletela na druhú strechu, potom na strom a nakoniec sa celkom svojvoľne vrátila ku svojmu majiteľovi. Jessie teda tri dni zostávala na streche nie preto, že by nedokázala odletieť, ale jednoducho sa jej nechcelo. Anglický papagáj celému svetu ukázal, čo znamená byť slobodný ako vták.

London Fire/SWNS.COM

Zdroj: indy100.com
Titulná fotka: London Fire/SWNS.COM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť