Fotky tohto roztomilého zvieratka ti okamžite vyčaria úsmev na tvári

A možno si o jeho existencii doteraz ani nevedel.

Zdroj: cruzysuzy / instagram.com

V posledných dňoch sa začali internetom šíriť fotografie rozkošného zvieratka, o ktorom si možno ešte nepočul. Valabia quokka je druh kengury, o ktorej sa hovorí aj ako o najšťastnejšom zvierati na svete. Quokky sú také roztomilé, až niektorí ľudia začali pochybovať o tom, či sú skutočné a nie sú len nejaký výmysel.

Koniec pochybnostiam

Tieto zvieratká prežívajú na rastlinnej strave. Dokážu vyrásť na veľkosť mačky domácej a ich chvost sa podobá potkaniemu. Vyznačujú sa chlpatým kožuchom a roztomilým výrazom v tvári. Žijú v západnej Austrálii.

Je ich menej

V juhozápadnej Austrálii bol tento druh kengury pôvodne veľmi rozšírený. Neskôr z pevniny takmer úplne vymizol. Momentálne sa jej výskyt lokalizuje na Bald Island, chránenú oblasť Two Peoples Bay a ostrov Rottnest. Na život si vyberajú bezpečné a pokojné prostredie, kde je minimum predátorov a ciest.

Milovníci selfie

Sú netradične spoločenské, dokonca umožnia človeku si s nimi spraviť selfie a, samozrejme, aj to je dôvod, prečo sú také obľúbené. Mnohí turisti sa vyberajú do končín, kde žijú, práve kvôli tomu, aby ich mohli vidieť a spraviť si s nimi fotografiu. A quokky im ich želanie veľmi rady splnia.

View this post on Instagram

Besides being super photogenic and one of the cutest animals! There’s so much more to these amazing little creatures. Each photograph I take requires time and patience. Spending so much time observing them I’ve noticed each Quokka has their very own unique personality. Quokkas have taught me so much and I feel everyone can learn a lot from them too! Some of what I’ve learnt from my furry friends is: – To appreciate the simple things in life. – To smile and stay positive even through the tough times. – To continuously have faith and trust in others even though your good nature has been abused in the past. – To Eat your greens haha 🍃😂 – To take the time out of your day to make someone smile. And that’s just a few reasons why I admire and appreciate Quokkas ❤️ #quokka #quokkas #perthlife #quokkalove #amazing #beautiful #view #scenery #Australia #rottnestisland #cute #adorable #quokkaselfies #happy #happiness #beautiful #happy #love #amazing_wa #discoveraustralia #perth #westernaustralia #smile #rottnest #justanotherdayinwa #australiantourism #seeaustralia #animals #goodvibes #animallover

A post shared by Suzana Paravac (@cruzysuzy) on

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
43
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Corona info: Vláda povolila otvorenie určitých obchodov a prevádzok. Počet nakazených dnes stúpol na 292

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME