Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk
Zdroj: ©Shutterstock

Fotogenické miesta Slovenska, z ktorých si odnesieš tie najkrajšie spomienky

Miesta, z ktorých neodídeš bez toho, aby si si ich odfotografoval.

Slovensko ponúka množstvo atraktívnych lokalít, kde si môžeš spraviť skvelé zábery. Okrem prírodných krás sa tu nájdu aj architektonické skvosty a zaujímavé atrakcie, ktoré sú ideálne pre fotografovanie. Ktoré miesta by si mal navštíviť, ak chceš mať vo svojom albume originálne fotografie?

Hojdačky

Chceš sa na chvíľu preniesť do detských čias? Navštív niektorú zo zaujímavých hojdačiek, na ktorých si môžeš spraviť nezabudnuteľné fotografie. Za zmienku stojí hojdačku Zázrivá v lesoch oblasti Havrania, z ktorej uvidíš Veľký Rozsutec alebo Strelenku v Lysej pod Makytou, ktorá poskytuje nádherný výhľad na Javorníky. Ak ťa neodradia tajomné príbehy z pohoria Tribeč, jedna hojdačka sa nachádza aj pri Žibrici.

Lavička Gardeon

Lavičku Gardeon v obci Kláštor pod Znievom postavili z veľkých drevených hranolov. Zaujímavosťou je, že vážia viac ako 3 000 kilogramov. Tento robustný kúsok ponúka úžasný výhľad na okolie vrátane zrúcaniny hradu Zniev. Ak sa lavičku rozhodneš navštíviť, zaparkovať môžeš priamo pod kopcom. Podobné scenérie môžeš obdivovať aj z kopca o niečo vyššie, kde sa nachádza hojdačka známa aj ako Hôrdačka.

Vedel si, že…?

Veľkú lavičku nájdeš aj na Skýcove, v Pate alebo Slanej vode.

Šranecké piesky

Na Záhorí v okrese Malacky sa rozprestiera oblasť s piesočnatým charakterom známa ako Šranecké piesky. Okrem piesku tam nájdeš aj rôzne biotopy vrátane dubových a borovicových lesov alebo vzácne druhy živočíchov. Táto lokalita je domovom pre 19 biotopov európskeho významu a 6 biotopov národného významu. Okrem toho, že je lokalita veľmi fotogenická, ponúka tiež výhľad na Plavecký hrad či Malé Karpaty.

Ako sa k nim však dostať? Cestou z Plaveckého Mikuláša smerom na Lakšársku Novú Ves, v polovici trasy, uvidíš malé parkovisko po ľavej strane. Tento priestor je spravovaný Štátnou ochranou prírody Záhorie a občas sa tam konajú aj vojenské cvičenia. Predtým ako sa rozhodneš urobiť si selfie v tejto piesočnatej oblasti, uisti sa, že si tam počas možných návštev.

Mlyny Oblazy

Vynechať by si nemal ani mlyny Oblazy, ktoré prešli rekonštrukciou. Vďaka tomu si môžeš pozrieť, ako fungovali pred pár desiatkami rokov v čase svojej najväčšej slávy. Dolný mlyn je stále v prevádzke a prístupný verejnosti. Zaujímavosťou je, že vodné koleso dolného mlyna sa točí od rána do večera a vyrába elektrinu, ktorá dokáže rozhýbať viac ako 100 rokov starú pílu. Je to úchvatné miesto, ideálne na fotografovanie, ktoré ťa prenesie o pár desaťročí späť.

Stock.adobe

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Radka Klemanová
Milovníčka cestovania, spoznávania nových krajín či kultúr. Špeciálne miesto v mojom srdci si vyslúžilo Slovensko a aj preto chcem čitateľov EMEFKA motivovať k jeho spoznávaniu.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.