Fotografie odhaľujú pravdu, ktorá sa skrýva za perfektnými fotkami z Instagramu

Nie je všetko #foodporn, aj keď ti z toho tečú slinky.

Obrázky na Instagrame s hashtagom #foodporn vyzerajú často veľmi dobre a inšpirujúco. Je za nimi však zväčša príbeh, ktorý už na fotografii nevidíme. Keby sme sa mohli pozrieť, čo je v okolí obrázka, ktorý vidíme vo svojom feede, tak by sme boli asi prekvapení.

To je presne myšlienka, ktorú dostala spoločnosť Wren Kitchens, keď vytvárali svoju kampaň. Zamysleli sa nad tým, ako vyzerá kuchyňa, v ktorej sa naozaj žije. Ľudia v nej varia, deti sa v jej okolí hrajú a určite nevyzerá ako na perfektných obrázkoch z Instagramu. Spoločnosť položila rôznym foodblogerom jasnú otázku: „Ako vyzerajú celé obrázky bez filtrov a editácie?“

Spojili sa tak s piatimi vplyvnými blogermi, ktorí sú zároveň rodičmi. Spolu s nimi odhalili, ako vyzerajú obrázky bez editácie a čo všetko sa nachádza v pozadí a ich okolí ešte skôr, ako ich zavesia a Instagram. Matka a blogerka predložila fotografiu, ktorá odkazuje na to, ako prvýkrát piekla so svojím malým dieťaťom muffiny.

V okolí fotografie je neporiadok, vreštiace dieťa a rozsypaná múka. No aj napriek tomu hovorí, že bol tento deň úspešný. „Je to o nájdení balansu, musíte si užívať spoločné chvíle, aj keď k tomu patrí chaos a neporiadok.“

mymodernmet/ Bridie by the Sea

„Každý, kto niekedy piekol s deťmi, vie, že sa nevyhne chaosu, neporiadku a občas aj záchvatom – to vôbec nie je obsah, ktorý je lákavý na Instagrame,“ vysvetľuje ďalšia z blogeriek, Emma (@sebsummy83). Zdá sa, že aj táto žena veľmi dobre vie, ako má orezať svoje fotografie pre žiadaný instagramový úspech.

mymodernmet / sebsmummy83

Blogerka Elfa in London sa vyjadrila, že nemá rada tlak spoločnosti, ktorý je spojený aj s obrázkami na Instagrame. Je jedna z tých, ktorá ignoruje tlaky na dlhodobú produkciu perfektného obsahu. Páči sa jej práve to, že jej sociálne siete odrážajú jej život v úprimnom svetle.

mymodernmet.com / elfa_inlondon

Jedna z ďalších mám (@buddingsmiles) odhalila pravdu za jej instagramovými postmi. Ani u nej nedopadlo pečenie inak, ako s množstvom neporiadku okolo. Avšak skôr, ako sa tento neporiadok uprace, je potrebné dielo zdokumentovať na Instagram.

mymodernmet / buddingsmiles

A na záver – Jack, doktor, otec a bloger v jednom sa o svojich fotografiách na Instagram vyjadril, že je vždy jeho cieľom ukázať, ako dobre jedlo vyzerá. Je logické, že fotografie robí z viacerých uhlov tak, aby tam neboli hračky v pozadí, zababrané misky, nástroje a podobné veci, ktoré k vareniu patria.

Myslí si, že nie je potrebné zverejňovať „pravdu“ na Instagrame, pretože by jedlo už zrejme nebolo také príťažlivé. Čo myslíte, bolo by na takýchto fotografiách menej like-ov?

mymodernmet / Working Family Food

Zdroj: mymodernmet.com
Titulná fotka: mymodernmet/ Bridie by the Sea


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
30 obyčajných vecí, ktoré ťa ako dospeláka vždy veľmi potešia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME