Francúz podal trestné oznámenie na Netflix. Vo filme ho označili za radikálneho islamistu

Vo filme sa navyše objavil bez udelenia svojho súhlasu.

Zdroj: Netflix / moviestilldb.com

Francúz severoafrického pôvodu obvinil Netflix z rasovej diskriminácie za to, že ho v akčnom filme, v ktorom sa objavil bez udelenia svojho súhlasu, označili za radikálneho islamistu. Podľa agentúry AFP o tom v pondelok informoval jeho právnik.

Akčný thriller Sentinelle sa odohráva v juhofrancúzskom meste Nice a je príbehom elitnej francúzskej vojačky, ktorá sa vrátila zo služby v Sýrii a vydáva sa hľadať muža, ktorý znásilnil jej sestru. Jedna scéna zobrazuje hlavnú hrdinku, ako sa cez zameriavač svojej pušky pozerá na dvoch lúčiacich sa priateľov. Scéna bola natočená na pobrežnom bulvári Promenade des Anglais v Nice, kde 14. júla 2016 tuniský radikál pri zrážaní nákladným autom usmrtil 86 ľudí.

Profimedia

V titulkoch bol označený za radikálneho islamistu

Francúzske titulky, ktorými Netflix opisuje scénu pre sluchovo postihnutých, hovoria o dvoch mužoch ako o „barbus“ (bradatých), čo je vo francúzštine hanlivý výraz pre ultrakonzervatívnych moslimov.

Jeden z dvojice mužov v scéne – Rami Sahli, 21-ročný elektrikár z Nice – podal na spoločnosť Netflix pre tento opis trestné oznámenie a obvinil ju z „diskriminácie a rasovej nenávisti“, uviedol jeho právnik Jean-Pascal Padovani. „Myslel som, že sa mi sníva, keď som to videl. Bol som natočený svojvoľne, bez súhlasu,“ vyhlásil Rami Sahli podľa spravodajského webu RTL.

Netflix / moviestilldb.com

Na scénu z filmu ho upozornili príbuzní

On sám, ktorý má iba malé fúziky a „koziu“ briadku, odvtedy, čo je film na Netflixe, dostal niekoľko vyhrážok a mnohí z jeho priateľov boli šokovaní, že je vo filme vyobrazený ako terorista.

Spoločnosť Netflix medzičasom zmenila titulky pre nepočujúcich k tejto pasáži filmu a vymazala z neho slovo „barbus“. Sahli naďalej zvažuje podanie trestného oznámenia voči spoločnosti Netflix za použitie záberov s ním na komerčné účely bez jeho súhlasu. Chce sa tiež domáhať odstránenia danej scény z filmu.

Film Sentinelle režíroval francúzsky filmový tvorca Julien Leclercq a Netflix ho má vo svojej ponuke od marca.

Zdroj: TASR / úprava redakcie

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia prezradili, pri čom najdivnejšom nechtiac pristihli svojich známych


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME