Sobota 21.5.2022
sk
Zina
cz
Monika

Francúz vyhral v lotérii 300 miliónov dolárov. Takmer všetky venoval nadácii na ochranu životného prostredia

Výherca sa vyjadril, že nemá v pláne žiť v luxuse, tak prispel na dobrú vec.


Vyhrať v lotérii sa podarí len málokomu z nás, napriek tomu po tom všetci túžime. Obrovské šťastie mal ešte v decembri 2020 istý Francúz. Ako píše portál LADbible, mužovi sa podarilo trafiť neuveriteľný jackpot: takmer 300 miliónov dolárov (276 miliónov eur)!

Vďaka nadobudnutému bohatstvu si mohol kúpiť všetko, čo chcel, a dopriať si akýkoľvek luxus. On sa však rozhodol pre inú a oveľa sympatickejšiu cestu. Väčšinu peňazí investoval do organizácie, ktorá sa zaoberá ochranou životného prostredia.

Shutterstock

„Lotérie som sa zúčastňoval vždy počas dôležitých jackpotov, a to s jediným cieľom: venovať veľkú časť vyhratej sumy na vytvorenie nadácie na ochranu prírody,“ vyjadril sa víťaz s prezývkou Guy. Dodal, že počas svojho života videl deštrukciu prírody na vlastné oči. Spomenul vyrúbané lesy v Burkina Faso a popísal aj svoj hnev a bezmocnosť.

Takmer všetky milióny pôjdu na dobrú vec

Napokon založil nadáciu Anyama, ktorá sa snaží bojovať proti odlesňovaniu a ničeniu prírody. Keď Guy vyhral 300 miliónov, veľkú časť z výhry okamžite previedol na účet tejto organizácie. Zdôraznil, že postupne plánuje na jej účet preniesť väčšinu z vyhratých miliónov.

Uviedol tiež, že nemá záujem žiť v luxuse, ale chce si zachovať svoj doterajší „pokojný štýl života“. V prípade podobných vysokých súm mnoho výhercov venuje časť na charitu či organizáciám na ochranu prírody. Guyov prípad je však jedinečný v tom, že on na tento účel poskytol doteraz najvyššiu sumu.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť