Francúzska polícia je na stope medzinárodnému gangu zlodejov Lega

Plastová stavebnica sa stala horúcim artiklom na čiernom trhu.

Zdroj: Shutterstock

Elektronika, šperky, umelecké predmety. To sú komodity, ktorých popularita medzi zlodejmi je každému dobre známa. Lupičské gangy sa veľakrát vyslovene špecializujú na krádeže niektorého z týchto artiklov. Ako sa ukazuje, v kriminálnom prostredí sa vyrojili aj skupiny, ktoré sa orientujú na krádeže Lega.

Ako píše The Guardian, francúzskym policajtom sa podarilo zachytiť stopu medzinárodného gangu zlodejov Lega. Francúzi zadržali ženu a dvoch mužov priamo počas pokusu o krádež v hračkárstve neďaleko Paríža. Všetci traja boli pôvodom z Poľska.

shutterstock

Prečo práve Lego?

Ako je možné, že sa nevinná detská stavebnica stala magnetom pre kriminálnikov? V skutočnosti je to úplne očividné – Lego je ľahké, nenáročné na skladovanie a pôsobí nenápadne. Má vysokú hodnotu, ktorú časom nestráca (veľakrát ju, naopak, získava). Zároveň je to niečo, po čom je vždy dopyt.

shutterstock

Zábavka pre deti aj dospelých

Lego nie je len zábavka pre deti, ale aj hobby, ktorému sa venujú mnohí dospelí. Zberatelia Lega sú schopní do svojej vášne investovať enormné množstvo času, peňazí a len máločo ich zastaví pred túžbou sfinalizovať si zbierku. Stavebnice z limitovaných edícií môžu dosiahnuť cenu niekoľkých tisícok eur.

Organizovaná sieť zlodejov

Zadržaní Poliaci boli súčasťou organizovanej siete. Po príchode do Paríža sa ubytovali v hoteli a následne sa vybrali drancovať hračkárstva v okolí. Svoj lup plánovali predať po návrate do vlasti. Pandémia zapríčinila, že ľudia trávia viac času doma, a preto prudko stúpol záujem o nákup stavebníc.

Shutterstock

Krádeže Lega boli hlásené z rôznych častí sveta, okrem Európy tento problém sužuje aj Austráliu či USA. Lupiči sa nevrhajú len na obchody, kvôli stavebnici sú schopní vlámať sa aj do domovov bežných občanov. V roku 2018 americkí policajti zadržali ženu, ktorá u seba schovávala kradnuté Lego v hodnote 50-tisíc dolárov.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
16 zamestnaneckých príbehov, ktoré dokazujú, že za prácu s ľuďmi by sa mali udeľovať medaily


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME