Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Každý, kto sleduje politiku a zaujíma sa o históriu, si určite všimol, že demonštrácie patria vo Francúzsku medzi najobľúbenejšie voľnočasové aktivity. Ľudia si vyberú nejakú tému, kvôli ktorej sa nahnevajú, a potom si svoju zúrivosť idú vyventilovať do ulíc. Kto nikdy v živote nepodpálil ani jeden automobil, ten akoby nežil. Francúzi najnovšie dostali možnosť zúžitkovať svoje skúsenosti zo zrážok medzi demonštrantmi a políciou aj počas nakupovania. Tentoraz v krajine galského kohúta nevyvolali vášne veľké idey, ako sloboda a rovnosť. Búrku spôsobila obyčajná zľava na obľúbenú Nutellu.

Zamestnanci supermarketov Intermarché určite ani len netušili, že akcia na bežnú potravinu sa bude rovnať otvoreniu Pandorinej skrinky. Čokoládovo-oriešková maškrta bola zlacnená až o 70%! Jedno balenie sa dalo kúpiť len za 1,41€, miesto pôvodnej ceny 4,50€. Najlepší priateľ (nielen) každej opustenej ženy sa stal horúcim artiklom, ktorý prilákal do obchodu davy.

http://knowyourmeme.com/memes/cultures/nutella/photos

Pri takejto výraznej akcii sa dal istý nátresk predpokladať. Aj na Slovensku často vidíme hordy dôchodcov, ktorí sú ochotní vybojovať si paradajkový pretlak s dvadsaťcentovou zľavou nech to stojí, čo to stojí. To, čo sa vo Francúzku udialo, prekonalo aj tie najhoršie očakávania. Výtržnosti zaplavili celú krajinu a ľudia sa správali ako zmyslov zbavení:

Nakupujúci sa mastili nielen medzi sebou, vrhli sa aj na zamestnancov supermarketu. Na nešťastníkov, prepravujúcich palety s Nutellou, útočili ako svorka vlkov na korisť. Divoké zveri nešetrili nikoho. Svedkovia hlásili početné zranenia – niekto si odniesol obrovský monokel, ľudia boli dobití a tiekla dokonca krv! Na mnohých miestach musela zasahovať polícia.

https://www.24heures.ch/monde/ciblee-djihad-police-francaise-veut-repondre/story/17456267

Ten pocit, keď miesto krvilačných teroristov musíš naháňať nejakých mamľasov v supermarkete, čo sa tlčú medzi sebou kvôli Nutelle

Spoločnosť Ferrero, ktorá pochúťku vyrába, sa dištancovala od reťazca Intermarché. Súčasne odsúdila zbesilé správanie nakupujúcich. Vieme si však veľmi ľahko predstaviť, ako sa predstavitelia Ferrera na vzniknutej situácii radostne pochechtávajú, tešiac sa získanej pozornosti a skvelej reklame.

Zdroje: express.co.uk, npr.org
Titulná fotka: pixabay.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť