Francúzske supermarkety vyzerajú ako po vojne. Stačila na to zlacnená Nutella.

Rovnosť, bratstvo……….Nutella?

Každý, kto sleduje politiku a zaujíma sa o históriu, si určite všimol, že demonštrácie patria vo Francúzsku medzi najobľúbenejšie voľnočasové aktivity. Ľudia si vyberú nejakú tému, kvôli ktorej sa nahnevajú, a potom si svoju zúrivosť idú vyventilovať do ulíc. Kto nikdy v živote nepodpálil ani jeden automobil, ten akoby nežil. Francúzi najnovšie dostali možnosť zúžitkovať svoje skúsenosti zo zrážok medzi demonštrantmi a políciou aj počas nakupovania. Tentoraz v krajine galského kohúta nevyvolali vášne veľké idey, ako sloboda a rovnosť. Búrku spôsobila obyčajná zľava na obľúbenú Nutellu.

Zamestnanci supermarketov Intermarché určite ani len netušili, že akcia na bežnú potravinu sa bude rovnať otvoreniu Pandorinej skrinky. Čokoládovo-oriešková maškrta bola zlacnená až o 70%! Jedno balenie sa dalo kúpiť len za 1,41€, miesto pôvodnej ceny 4,50€. Najlepší priateľ (nielen) každej opustenej ženy sa stal horúcim artiklom, ktorý prilákal do obchodu davy.

http://knowyourmeme.com/memes/cultures/nutella/photos

Pri takejto výraznej akcii sa dal istý nátresk predpokladať. Aj na Slovensku často vidíme hordy dôchodcov, ktorí sú ochotní vybojovať si paradajkový pretlak s dvadsaťcentovou zľavou nech to stojí, čo to stojí. To, čo sa vo Francúzku udialo, prekonalo aj tie najhoršie očakávania. Výtržnosti zaplavili celú krajinu a ľudia sa správali ako zmyslov zbavení:

Nakupujúci sa mastili nielen medzi sebou, vrhli sa aj na zamestnancov supermarketu. Na nešťastníkov, prepravujúcich palety s Nutellou, útočili ako svorka vlkov na korisť. Divoké zveri nešetrili nikoho. Svedkovia hlásili početné zranenia – niekto si odniesol obrovský monokel, ľudia boli dobití a tiekla dokonca krv! Na mnohých miestach musela zasahovať polícia.

https://www.24heures.ch/monde/ciblee-djihad-police-francaise-veut-repondre/story/17456267

Ten pocit, keď miesto krvilačných teroristov musíš naháňať nejakých mamľasov v supermarkete, čo sa tlčú medzi sebou kvôli Nutelle

Spoločnosť Ferrero, ktorá pochúťku vyrába, sa dištancovala od reťazca Intermarché. Súčasne odsúdila zbesilé správanie nakupujúcich. Vieme si však veľmi ľahko predstaviť, ako sa predstavitelia Ferrera na vzniknutej situácii radostne pochechtávajú, tešiac sa získanej pozornosti a skvelej reklame.

Zdroje: express.co.uk, npr.org
Titulná fotka: pixabay.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
29
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Žena, ktorá má miesto syna vypchatú líšku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME