Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Francúzsko a Španielsko ďalej bojujú s lesnými požiarmi

Španielsko v pondelok potvrdilo druhú obeť za dva dni po tom, ako našli telo 69-ročného chovateľa oviec. Stalo sa tak deň po tom, ako v rovnakej oblasti zahynul 62-ročný hasič.


Francúzsko povolalo ďalšie hasičské lietadlá a stovky hasičov do boja proti lesným požiarom, ktoré pomáha šíriť horúci vietor a vysoké teploty sužujúce veľkú časť Európy. Španielsko medzičasom potvrdilo dve obete požiarov.

V dôsledku meniaceho sa smeru vetra úrady na juhozápade Francúzska oznámili plány na evakuáciu ďalších miest a presun asi 3 500 ľudí, ktorým hrozí, že by sa mohli ocitnúť v ceste šíriacich sa plameňov.

K šiestim hasičským lietadlám, ktoré už operujú v oblasti, sa podľa informácií ministerstva vnútra pridajú ďalšie tri. Ako tiež rezort doplnil, k 1 500 hasičom, ktorí bojujú s požiarmi v departemente Gironde, pribudne viac ako 200 posíl.

TASR

Španielsko v pondelok potvrdilo druhú obeť za dva dni po tom, ako našli telo 69-ročného chovateľa oviec. Stalo sa tak deň po tom, ako v rovnakej oblasti v severozápadnej provincii Zamora zahynul 62-ročný hasič, ktorého uväznili plamene.

Viac ako 30 lesných požiarov v Španielsku si vyžiadalo evakuácie tisícok ľudí a spálilo 220 štvorcových kilometrov lesov a krovín.

Vo Francúzsku i Španielsku pomáhajú šíreniu požiarov extrémne horúčavy. Meteorológovia v pondelok varovali pred teplotami nad 40 stupňov Celzia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť