Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 22.6.2024
sk
Paulína
, Paula, Pavla
cz
Pavla

Z neznámeho 22-ročného chlapíka menom Mamoudou Gassama sa stal behom pár sekúnd hrdina, aký nemá obdobu. Svojou duchaprítomnosťou totižto zachránil v sobotu v Paríži život dieťaťa, ktoré viselo z balkónu na štvrtom poschodí. Žiadne zbytočné premýšľanie, žiadne otázky, Mamoudou jednoducho začal šplhať po balkónoch a šplhal a šplhal… až maličké dostal do bezpečia.

https://www.youtube.com/watch?v=zt6Nerktik8

Tento čin samozrejme nezostal nepovšimnutý ani vládnymi predstaviteľmi Francúzska. Za odvahu bola Mamoudouvi udelená medajla od samotnej hlavy štátu, Emmanuela Macrona, francúzske štátne občianstvo a práca dobrovoľného hasiča. Mamoudou je prisťahovalec z Mali, ktorý žije v Paríži len pár mesiacov. Vďaka svojej duchaprítomnosti sa mu podarilo zmeniť svoj život od základov.

PA
PA

Zatiaľčo sa však jedni rozplývajú nad týmto hrdinským činom, druhí si kladú otázku, kde boli sakra rodičia malého chlapčeka. Ukázalo sa, že matka bola odcestovaná mimo krajiny a o malého sa mal starať jeho otec. Ten sa však vybral do obchodu a cestou domov si podľa jeho vlastných slov zapol hru Pokémon Go. Hľadanie Pokémonov ho však pohltilo natoľko, že sa doma ukázal až po niekoľkých hodinách.

Veríme, že si z tohto zoberú ponaučenie aj iní nezodpovední rodičia, pretože nabudúce už nemusí byť nablízku ďalší svalnatý hrdina. Tento si mimochodom za svoje obratné šplhanie vyslúžil prezývku Spider-Man. Och, aké výstižné…

giphy.com

Zdroj: ladbible.com
Titulná fotka: AP, Dominic Labelle / youtube.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.