Francúzsko: Útočník v meste Annecy dobodal nožom šesť detí

Polícia potvrdila, že pravdepodobného páchateľa útoku v meste vo francúzskych Alpách zadržala.


Šesť detí a jedného dospelého zranil vo štvrtok nožom útočník v parku v meste Annecy na východe Francúzska, informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Polícia potvrdila, že pravdepodobného páchateľa útoku v meste vo francúzskych Alpách zadržala. Zranené deti sú vo veku okolo troch rokov.

Presné okolnosti útoku v parku v blízkosti jazera ani informácie o možnom motíve neboli bezprostredne známe. Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin na sociálnej sieti Twitter ocenil „veľmi rýchly zásah“ poriadkových síl.

Shutterstock

K útoku došlo pred 10.00 h SELČ, spresňuje agentúra AFP. Na miesto incidentu odcestovala aj francúzska premiérka Élisabeth Borneová. Denník Le Parisien informoval, že útočník spôsobil trom osobám ťažké zranenia a jedna z nich je v život ohrozujúcom stave.


Tagy:
REKLAMA
Redakcia
Redakcia EMEFKA je tím skúsených redaktorov, autorov a kreatívcov, ktorí denne prinášajú zábavný, inšpiratívny a aktuálny obsah zo sveta popkultúry, lifestyle a spoločenského diania. Naši autori dbajú na kvalitu, overovanie faktov a originalitu, aby čitateľom poskytli spoľahlivé a pútavé články, ktoré si získali tisíce fanúšikov po celom Slovensku.
Najčítanejšie
Podobné