FUNNYBIZ: Kristína s Peťom vyrábajú spoločne pod značkou MYMAME neobyčajné kryty na telefón!

A prečo by im logo nemohlo nakresliť päťročné dieťa?

Máme tu pre vás nový diel seriálu FUNNYBIZ, v ktorom vás budeme zoznamovať so zaujímavými podnikateľmi zo Slovenska a Česka, ktorým nechýba nápad, kreativita, humor a jednoducho sa to rozhodli robiť inak.

Určite poznáte túto kreatívnu dušu, niekdajšiu najznámejšiu celebritnú ryšavku Kristínu Farkašovú. Časy sa menia, s nimi aj farba na vlasov či priezvisko. Dnes už bruneta, pani Kristína Tormová s manželom Petrom Tormom rozbehli okrem iného aj spoločný biznis s krytmi na telefón, ktoré MAJÚ. Majú nápad, neobyčajnosť, niekedy drzosť, no hlavne dizajn od slovenských umelcov. Čítaj ďalej pre viac info!

Sleduj ich kryty MY MÁME na internetoch: Facebook | Instagram

Prajeme krásny deň, Kristínka a Peter! Priznajte farbu, aké máte momentálne kryty na svojich telefónoch?

Kristína: Ja mám na striedačku môj značky #peknekrasne s nápisom “Nalej mi veľa vína” a od značky Mellow kryt Wanderer. Oba som ja. Nie, nie som opitá cestovateľka… ale taká uletená všudezdejší, čo má rada víno.
Peco: Môj telefón chráni „Mám čas každý piatok“ od Kompotu. Keď doslúži, asi si vyberiem niektorý od Šimona Ondruša aka Rozum vo vrecku.

Keď som prvýkrát postrehla vaše výrobky, priznám sa, že ma zaujali nielen mega kryty, ale aj pútavý názov. MYMAME? Čo máte? Môžeme to mať aj my? 🙂

Kristína: Tak v prvom rade. My sa máme. A my sa máme, že sa máme a okrem toho máme aj Elu, čiže Matildu, ciže ME a MY sme skrátka my, čo sa číta máj a my sme májovia…(smiech) zamotala som sa. Peco to vysvetlí tak, aby ste to naozaj pochopili.
Peco: Spojenie „my máme“ je v bežnom rozhovore vlastne veľmi časté. A keď sme sa v ňom hneď niekoľkokrát našli aj MY, nebolo inej cesty a Ela s Matildou nám kreslili logo.

Peter, ty si jedným zo spolumajiteľov Kompótu, shopu s trvanlivými tričkami. Prečo ste sa rozhodli spraviť vlastnú značku krytov?

Peco: Ja už ani neviem. Mal som asi pocit, že mám málo roboty. Samozrejme srandujem. Dlhšiu dobu som sledoval kam trh s doplnkami pre telefóny smeruje. A keď žena moja povedala, že by do toho šla so mnou, bolo hotovo. Hneď sme na služobke obhliadali stroje a vymýšľali stratégiu ako na trh. Lákala nás možnosť predstaviť ľuďom motívy našich obľúbených výtvarníkov, umelcov či projektov. A teraz ich máme v ponuke a sme na to pyšní.
Kristína: A aj preto, lebo nám to pracovne spolu fungovalo a lákalo nás urobiť niečo naše.

Otázka na telo – dá sa viezť biznis s partnerom bez toho, aby ste si neliezli na nervy? 🙂 Máte podelené svoje úlohy?

Kristína: Nám sa to práveže veľmi páči. Najprv sme boli spolupracovníci a až potom som sa neodmilovateľne zamilovala. (smiech) Občas mám škrenice, či naše egá sa nezmyselne bijú, ale to by bolo zrejme aj bez spoločného biznisu. My si nelezieme na nervy. My sme radi spolu a naozaj sa vyhľadávame. Tým, že je naša práca aj naším hobby a v podstate splneným snom a radosťou, bavíme sa o nej ako o záľube. Až kým nevyhoríme. Potom je to náročnejšie, ale zatiaľ to zvládame a učíme sa… spolu. A áno, myslím úlohy máme jednoznačne podelené. Vieme, že jeden bez druhého by sme nefungovali.
Peco: Úlohy sa podelili samé od seba. Kristína je tá kreatívna, milá a pekná a ja som ten, čo stráži chod firmy a vie byť prísny.
Kristína: Niekedy som aj zlá a škaredá, ale áno, kreatívna som. (smiech)

Trvalo dlho, kým ste produkty dostali do povedomia ľudí? Čím ste začali?

Peco: Juj, tak za toto vďačíme hlavne žene mojej. Bez nej by sme sa rozbiehali len ťažko. Pomohli nám aj autori, ktorých dizajny predávame a v neposlednom rade influenceri.
Kristína: Mám šťastie, že mám na sociálnych sieťach mnoho followerov, ktorí majú radi moje nápady a ja si to veľmi cením. Takže práve moje sociálne siete v momente naštartovali MY MÁME. Moji ľudkovia sa nevedeli dočkať. Neviem si bez nich predstaviť štart nášho projektu.

Spolupracujete s viacerými šikovnými umelcami zo Slovenska. Oslovujú vás sami alebo si vy vyberáte, s kým by to stálo za hriech?

Kristína: Vyberám ich v podstate ja, lebo ja som taká neúnavná pátračka po kráse. V podstate to bol primárny zámer. Ukázať Slovákom na úžitkových predmetoch, že tu máme nekonečne veľa šikovných ľudí. Že aj slovenské umenie či grafika sú zároveň blízko ľuďom a tak ich môžu spoznávať ďalší a ďalší. Je pre nás česť, ak naše poznanie títo talentovaní ľudia príjmu a my môžeme hrdo vyhlásiť, že MY MÁME aj toho aj tohto.

Tešíme sa, že čoraz viac dizajnérov či spoločností má záujem o kryty so svojim logom, alebo dizajnom. Takto nám vzniklo už niekoľko milých spoluprác a ozývajú sa ďalšie, čo nás veľmi teší. Asi začíname byť viditeľní.

Nestretávate sa s negatívnymi ohlasmi na niektoré „vulgárne“ alebo drzé kryty?

Kristína: Ani nie. Každý má tú hranicu posunutú inde. My sme sedláci. Nám to vyhovuje.
Peco: Doteraz sme nezaznamenali nič nezvyčajné. Čo iba potvrdzuje manželkine slová 🙂

Napríklad kryty s dizajnom Troška Troska – kupujú zákazníci skôr tie s cenzúrou, alebo to majú v paži a kúpia ten na drzovku?

Kristína: Kupujú bez cenzúry aj s cenzúrou. Tí, ktorí kupujú s cenzúrou by podľa mňa radi kúpili bez, ale asi majú okolo seba ľudí, ktorí by to neakceptovali. A iní si kúpia na kryt kvetinky.

Aký bol prvý kryt, ktorý ste vyrobili a ponúkli na predaj?

Peco: Dal som si záležať a naozaj som preveril obsah prvej objednávky. Prvý predaný kryt bol motív Tvár sa normálne od KOLÁČOVEJ. Išiel do Spišskej Novej Vsi.

Pripravujete nejaké novinky?
Kristína: Samozrejme. My stále niečo pripravujeme. Ja hľadám, pátram a potom sa tešíme. Hlavne mám šťastie, že som pri zdroji a akonáhle mám ja nejaký nápad pre #peknekrasne, či Koláčovú, môžem ho mať okamžite na kryte a webe. To je fajn, keď sa naraz tvoje čudnosti a tvoj svet dá pretaviť do niečoho, čo ti skrášľuje celý deň… teda napríklad na kryte.
Peco: Chystáme. Radi by sme ponuku obohatili o viacej dizajnov, ktoré by oslovili mužov.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov v práci aj v spoločnom živote 🙂 

Venuješ sa aj ty niečomu podobnému? Je aj tvoj biznis niečím kreatívny, výnimočný alebo poznáš niekoho, o kom by sme mali napísať? Ozvi sa nám na mail [email protected]

Titulná fotka: emefka.sk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
16 nezmyselných a divných zákazov zo škôl po celom svete

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME