Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Prinášame vám náš nový seriál FUNNYBIZ, ktorý sa bude venovať zaujímavým podnikateľom z Česka a Slovenska, ktorým nechýba nápad, kreativita, humor a jednoducho sa to rozhodli robiť inak. V dnešnej časti vám prinášame rozhovor s Vierkou, ktorá vám predstaví jej sladký biznis menom Drzý Medovník. A že je naozaj chutný, krásne zabalený, poriadne bezočivý a hodný fotečky na sociálne siete, zistíte čochvíľa aj sami.

Sleduj Drzý Medovník na sociálnych sieťach: Facebook | Instagram

1. Kedy ste rozbehli svoj projekt „Drzý Medovník“ a kto za ním stoji? Odkiaľ prišla myšlienka vyrábať drzé perníky? 

Oficiálne sme Drzý Medovník rozbehli na začiatku tohto roka, neoficiálne – kedy vznikol nápad a veci s tým spojené, to bolo už v roku 2017. Celé som si to vymyslela ja a bola som sama nadšená, že ako ma toto preboha mohlo napadnúť :D. Takže ja som hlava projektu a pravou aj ľavou rukou je môj priateľ.

Myšlienka vyrábať medovníky sa zrodila v mojej hlave, keď som bola už fakt znudená z obyčajných perníkov – klasika: srdce prečačkané klasickými ružičkami atď. Som si vždy vravela, že prečo to ľudia ešte kupujú – 200 rokov sú rovnaké, žiadny nápad nič. Ja som také perníky prestala kupovať asi pred 10 rokmi a tak mi bolo aj celkom ľúto, že nikomu nič nekúpim z nejakého toho jarmoku alebo trhu. A druhou vecou boli tie texty, stále tie isté texty – všade – ľúbim ťa, z lásky a tak. A tak si vravím, že dostať alebo darovať taký frajerský štýlový medovník s textom napr. Za včerajšiu šukačku, tak to by bolo niečo úžasné. A tak mi teda doslova za polhodinu napadol celý koncept medovníkov, aké budú texty, ako budú vyzerať a všetko s tým spojené.

2. Čo je hlavnou myšlienkou projektu? Sú vaše perníky určené naozaj pre všetkých? Čím sú také výnimočné a prečo ste sa rozhodli o trošku netradičnú formu v spojení s paličkou? Prečo sú všetky ladené do čierno-biela?

Hlavnou myšlienkou projektu je predsa LÁSKA 🙂 Pre nás je smiech a zábava vyššou formou lásky. Darovať niekomu z lásky medovník s hashtagom paldopice je najosobnejšou vecou 😀 – lebo ho darujete osobe, o ktorej viete, že sa neurazí ani nenahnevá, ale naopak, tak ho rozosmejete, že pustí aj slzičku a určite na ten váš medovník bude spomínať dlhšie ako na klasické kvetinové srdiečko s textom: ty nezbedník :). Samozrejme, že nie sú určené pre každého, určite sa nájdu aj ľudia, ktorým náš medovník nevonia – zatiaľ sme však takú osobu nestretli, vlastne stretli – jednu pani v Bojniciach na jarmoku, bola to už taká staršia babička, z ktorej vyletelo: „No fuj!“ 😀 Ale 99% ľudí je z nich mimo, tak ako my 🙂

Výnimočné sú svojím drzým vzhľadom a textami a hlavne paličkou, ktorá je určená pre dokonalé selfie fotky, čo je v dnešnej dobe dosť podstatné, aby medovníky vyzerali svetovo na fotkách, aby ľudia vyzerali svetovo s nimi na fotkách. Ale, našli sa aj zákazníci, ktorí si ich zapichli do kvetináča napríklad. A prečo sú všetky ladené do čiernobiela ? Viete si predstaviť drzý medovník v ružovom s kvietkom? Všetky perníky a medovníky, na aké sme zvyknutí hýria farbami, naše Drzé medovníky sú proste iné – a čierno-biela kombinácia vyzerá hlavne dobre na fotkách 🙂 – o to hlavne ide nášmu selfie medovníku.

 

 

3. Chodievate aj na jarmoky? Kde vás môžu ľudia stretnúť aj kúpiť si váš medovník? Vysvetlite našim fanúšikom, ako funguje váš biznis 🙂

Áno chodievame aj na jarmoky. Sami však presne nikdy nevieme, kde budeme – niektorí organizátori akcií nám dajú vedieť skôr, iní trochu neskôr. Vždy však máme na našom instagrame uvedené kedy, kde a na akej akcii nás môžete nájsť. Náš biznis funguje hlavne osobným predajom, teda na rôznych trhoch, festivaloch, jarmokoch. Zákazníci si však vedia objednať Drzý medovník aj na našom instagrame alebo facebooku, eshop zatiaľ nemáme, ale pracujeme na ňom.

4. Odkiaľ sú všetky tie vtipné popisy? Vyžiadajú si to priamo zákazníci alebo je to z vašej hlavy? 

Väčšinu textov sme vymysleli my, teda dlho vymýšľať nemusíme, to ide tak samo, ako keď sa ráno zobudíte a idete hneď cikať – tak tak isto automaticky vznikajú aj naše texty. Skôr máme opačný problém, vyselektovať tie, ktoré sa dostanú na medovník a tie, ktoré si ešte počkajú. Ľudia častokrát presne nevedia, čo chcú a väčšinou vravia, aby sme niečo vymysleli my :D. Ale iné to je, keď si niekto objedná medovníky na svadby, večierky atď., vtedy sú to také personalizované texty, ktorým zas my nerozumieme 🙂

5. Ktoré medovníky sú najžiadanejšie? 

Zatiaľ s najvyšším počtom predaných kusov vedú medovníky: Ľúbim ťa nasierať! Čistá psychiatria! Aj princezné prdia a kakajú! a Nech ti nejebe!

6. Aký najšialenejší návrh ste dostali od vašich fanúšikov, ktorí od vás chceli vyrobiť perník? Bola už taká situácia, že vás to naozaj veľmi pobavilo? 

Zatiaľ sme sa takej situácii nedočkali :D. Asi pre vás bola naozaj radosť vyrobiť medovníky, na niektorých textoch sme sa fakt schuti zasmiali, lebo sú blízke našim čiernym dušiam 😀

7. Na čom aktuálne pracujete? Chceli by ste svoju myšlienku ešte niekam posunúť? 

Aktuálne pracujeme na bezlepkových medovníkoch a na novom stojane pre medovníky 😀 😀 – a to doslova. Mne vždy všetko do detailu napadne, ale potom to musí niekto aj vyrobiť. Je to celkom sranda, keď taká drobná žena vysvetľuje chlapovi, ako by si predstavovala taký drevený a sklápací stojanček, ktorý bude mať aj poschodie a milión priehradiek. A pracujeme vlastne aj na našom merchi, ale zatiaľ neprezradíme, čo to bude :).

A či chceme našu myšlienku ešte niekam posunúť? Áno, chceme zamoriť celé Slovensko, najlepšie keby si dá aj pán prezident jednu selfie s Drzým medovníkom :D. Nech sú ľudia aspoň trošku viac odviazaní a nech neberú život tak drasticky, nech je nám stále veselo, nech si robíme zo seba srandu, nech sa na veci začneme pozerať inak :)!

8. Nestretli ste sa s tým, že niekto nepochopil váš humor? Aké máte celkovo pocity, aká je spätná reakcia od ľudí na vaše Drzé Medovníky? 

Takže jediná jedna osoba teda nepochopila náš humor a to bola tá stará pani v Bojniciach, inak naozaj všetci sú z našich medovníkov mimo, napríklad v Leviciach na jarmoku prišiel tiež dosť starý pán a kričí svojej manželke: „Poď babka, tu ti kúpim nejaký medovník, tieto sú ako pre teba!“ :D. Je to veľmi krásny pocit, keď ste vonku na tom nejakom trhu a máte davy ľudí pred stánkom a všetci sa rehocú až plačú, každý je z nich unesený. A my sme unesení z tých ľudí, z ich reakcií. Väčšinou sa vždy pýtajú koho toto bol nápad a môj milovaný priateľ vždy ukazuje na mňa – a ja som dosť hanblivá, tak sa ešte vlastne učím prijímať pochvaly a tieto záležitosti pri osobnom kontakte s ľuďmi 🙂

Ďakujeme za rozhovor a prajeme vám ešte veľa úspechov! 🙂

Venuješ sa aj ty niečomu podobnému? Je aj tvoj biznis niečím kreatívny, výnimočný alebo poznáš niekoho, o kom by sme mali napísať? Ozvi sa nám na mail [email protected]

Zdroj fotiek: emefka.sk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

zuss

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť